Koliki je svemir???

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Koliki je svemir???

Postby Zikkie » 09.04.2013., 07:47

I da..sad ćeš još mi reći i da zagovaraš Darwinovu teorija evolucije možda?! :D
There are many things my father taught me here in this room. He taught me: keep your friends close, but your enemies closer.

Image Image Image
Zikkie
Elite
Elite

Postby akreca » 09.04.2013., 07:48

hm, drugo najvece pitanje bi bilo zasto sva materija u prirodi tezi ka kruznom kretanju. sve se vrti u krug.
akreca
Apprentice
Apprentice

Postby ROCKETMAN » 14.04.2013., 14:33

Kad malo pogledaš sve se u prirodi dešava "kružno" i energija i materija se prožimaju, mjenjaju se, prelaze iz jednog oblika u drugi, ali nikad iz ničeg ne nastaje nešto, i obrnuto. Tu i je problem sa teorijom "velikog praska", jer ispada da je iz ničeg nastalo sve. Slažem se za zikkijem kad kaže da mi ni nismo u stanju pojmiti dešavanja u trenutku praska. Iako i veliki prasak može biti trenutak prelaska nečega u nešto drugo...
E=m*c2 +/- tabla pancete, and don't forget to boogie!!!

evanđelje po putniku 2.0 .16 : "...ne stani nogom u govno..."
ROCKETMAN
Respected
Respected

Postby akreca » 15.04.2013., 06:58

moze mala ispravka......nikad iz niceg POZNATOG ne nastaje nesto poznato i obrnuto.
mislis da su ljudi shvatili sta se sve nalazi u svemiru? ja ne vjerujem ni da su zagrebali povrsinu znanja tako da trenutne teorije i zakoni vrijede samo dok ne budu oboreni ili dopunjeni. ali i to pise u jednoj od teorija tako da su se zastitili od gresaka.
akreca
Apprentice
Apprentice

Postby ROCKETMAN » 15.04.2013., 12:00

akreca wrote:moze mala ispravka......nikad iz niceg POZNATOG ne nastaje nesto poznato i obrnuto.
mislis da su ljudi shvatili sta se sve nalazi u svemiru? ja ne vjerujem ni da su zagrebali povrsinu znanja tako da trenutne teorije i zakoni vrijede samo dok ne budu oboreni ili dopunjeni. ali i to pise u jednoj od teorija tako da su se zastitili od gresaka.

...nikad iz ničeg POZNATOG ne... To ZNAŠ ili PRETPOSTAVLJAŠ? :D Šala, može i tako, kako kome drago, mislim da je osnovna misao jasna. Što se tiče boldanog; kako si do toga došao? Uvidom u paralelni svemir? :D Pročitaj što sam napisao...

EDIT: No dobro, sad sam i ja pročitao što sam napisao, i priznajem da se ako se cijepidlači napisano može tumačiti da mislim da nemožemo dokučiti sam prasak a ostalo možemo. To naravno ne mislim. Dapače...
Ma slažemo se mi samo se ne razumijemo :D :D

ROCKETMAN
Respected
Respected

Postby akreca » 15.04.2013., 18:04

haha covjece teze te je razumjeti nego svu kvantnu mehaniku. hehe ali to je pozitivno, politicar se krije u tebi.
akreca
Apprentice
Apprentice

Postby ROCKETMAN » 15.04.2013., 19:34

Kad samo pomislim da neki političari za ovakvo baljezganje dobivaju masnu lovu :( , dođe mi da dostojanstvo ostavim po strani i...žbrlj...kenj...

ROCKETMAN
Respected
Respected

Previous

Return to Znanost