Od Zemlje do Mjeseca

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Postby Stazh » 08.12.2006., 10:50

-fallen-one- wrote:ili ako je to uopće moguće... hm, napravit spaceship koji će se sam zaletit u sunce i bacit "odpat" ... ne znam drugog načina...

Ma ne treba spaceship za to. Jos u vrijeme hladnog rata su razvijali nekakav top koji se mogao koristiti za lansiranje satelita u orbitu samo sto su testovi obustavljeni zbog toga sto bi mogli posumnjati da zapravo prave ogromni top. Jednostavno natrpas u neku kuglu radioaktivnog odpada i CDe Sase, Tina i Kedze i lansiras prema Suncu. Dovoljno je samo da izadje iz atmosfere, ostalo ce napraviti Sunceva gravitacija.
Image
Image
Image
Image
Image
Eireann go Brach!
Hallowed are the Ori! :P 'Bem ti život bez rakije.
Stazh
Expert
Expert

Location: Osijek (Irska wannabe) - SGC - S prozora se vidi žitno polje

Postby Webhead » 08.12.2006., 11:45

pa da, gravitacija i inercija
<Irac_aw> isss ne znate definicju
<Irac_aw> ja sam navijac, casual, urbani, slusam punk

ImageImage
Webhead
Expert
Expert

Postby -fallen-one- » 08.12.2006., 11:53

i'm a SPACE stupid :D ... excuse me!
Image
You are tiny. I can see the whole of time and space - every single atom of your existence, and I divide them. Everything must come to dust... all things. Everything dies.
-fallen-one-
Veteran
Veteran

Postby Sh1fty » 08.12.2006., 12:21

bilo bi zanimljivo da zaborave uracunat putanje merkura i venere pa pogode nesto od toga umjesto sunce :D lansiranje u sunce vjerojatno ne bi imalo utjecaja u malim kolicinama (par tona po lansiranju)
Curse your sudden but inevitable betrayal!
Sh1fty
Skilled
Skilled

Postby Dario » 08.12.2006., 21:39

Miroslav wrote:
Stazh wrote:Potpis, a sto se tice nepotrebnosti odlaska na Mjesec podrzavao bi to pa da i nema niti jednog "korisnog" (isplativog) argumenta za to. U covjekovom bicu je da istrazuje.

Tako je. Space, the final frontier. These are the voyages of the Starship Enterprise. It's continuing mission to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations to boldly go where no man has gone before.

Tako je, tako zbore pravi ljubitelji SFa :)

A što se tiće ovog izbacivanja otpada u svemir mislim da je to nemoguće jer zahtjeva previše energije a i što bi se desilo sa tim otpadom kad bi ga se tak napucalo :) Vjerojatno bi se razletio po obližnjoj državi.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby mejs » 09.12.2006., 00:45

Miroslav wrote:
Mandich wrote:Ja ne vjerujem u te price. Samo mazu oci obicnim smrtnicima. Ja jos uvijek nisam 100% uvjeren da je covjek uopce i bio na mjesecu, jer postoje razne teorije i dokazi da je sve to snimano u studiju.

Te "razne teorije i dokazi" obična su bedastoća. Čovjek je bio na Mjesecu i točka.

jako uvjerljivo.

ja inace vjerujem da je bio jer mi je kul i onako podize mi ego tog da sam covjek i kao ono mi smo bili na mjesecu i te brije. a za bazu.. bezveze mi je da cu bit ono, relativno star :D
mejs.org

There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
Businessmen, they drink my wine, plowmen dig my earth,
None of them along the line know what any of it is worth.
mejs
Veteran
Veteran

Postby Igor » 09.12.2006., 03:30

Miroslav wrote:
Igor wrote:meni se ovo cini kao dobra ideja, al nek ti Amerikanjci prvo malo srede svoje stanje doma, sa siromastvom kriminalom, needuciranosti etc,...

Kakve to ima veze jedno s drugim? Isto možeš reći i za druge svemirske sile, čak i više. Dakle, totalni offtopic koji miriše na politiku.

nije offtopic

vec kazem da je glupa ideja u ovo vrijeme. Ne treba "nam" (zapravo ne ljudima, vec Amerikancima) baza na mjesecu. Totalno bespotrebno... ima puno vaznijih stvari na sta treba trosit lovu, nego na hodanje po kamenu u svemiru...
Igor
Veteran
Veteran

Postby T0X1C » 09.12.2006., 11:36

Evo, Igor je izjavio nesto pametno, s cime se slazem.

A Miro, sto se tice helija 3 znam podosta o tome, i sve je to predivno ali nema ni njega u nekim ogromnim kolicinama na mjesecu, a opet tu dolazi transport na Zemlju, ili i njega mislis pucat topom?
Hi honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky.
Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill more people. Maybe they'll be innocent people.
Children ... maybe.

Image
T0X1C
Expert
Expert

Postby Afro » 09.12.2006., 13:40

Helija 3 ima u sasvim pristojnim količinama na Jupiteru, pa ako bi top bio većeg dometa... :)

Glede odlaganja otpada na Mjesec - ej ljudi, vi se to šalite? :) Cijena transporta je preogromna, uz sve rizike koji se pri tom javljaju (Rankova verzija je jedna od njih). Lansirati otpad na Sunce? Još gora varijanta. With all due respect prema forumašima koji su podržali takvu ideju, to je IMO nekulturno i neodgovorno isto kao i bacanje smeća na tlo umjesto u obližnji koš za smeće. Ajmo mi to lijepo zafitiljiti negdje sa strane, samo da nije kraj mene... Ljudi, budimo odgovorni.

I da, ljudi su bili na Mjesecu :) Otkud minerali sa Mjeseca onda? Kako to da se Sovjeti nisu bunili? Zašto nema niti jednog čvrstog dokaza (svjedočanstvo kojeg astronauta ili inžinjera iz programa Apollo)?
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Dr. Daniel Jackson » 10.12.2006., 11:54

Ja iskreno ne vjerujem da su 69 il koje bili na mjesecu, zakaj su "izgubili" originalnu kazetu tog događaja, zakaj na nekim slikicama američka zastava vijori, i zakaj nije bilo ljudske posade nigdje poslije toga, osobito ne na marsu neg se tek sad planira 40 years later?

Kaj se tiče smeća, samo ga lansiramo u orbitu, ne vidim big deal :D
Image
Dr. Daniel Jackson
Active
Active

Postby Sh1fty » 10.12.2006., 12:20

nisu je izgubili nego je ukradena, originalna snimka sigurno puno vrijedi :) sto se tice vijorenja zastave, nisam vidio da se vijori osim kod polijetanja sa mjeseca.
Sh1fty
Skilled
Skilled

Postby Mandich » 10.12.2006., 12:20

Da.. Kak moze zastava vijorit u svemiru? To ne kuzim.. I nekako su mi se prelako kretali u vozilu?
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Sh1fty » 10.12.2006., 12:23

kod polijetanja je za ocekivat da ce se vijorit, zato sto polijecu tako da je mlaz usmjeren u tlo, mlaz se rasprsi i dobijes "vjetar" i od toga zastava vijori. definiraj prelako.
Sh1fty
Skilled
Skilled

Postby Stazh » 10.12.2006., 12:48

Africa wrote:Helija 3 ima u sasvim pristojnim količinama na Jupiteru, pa ako bi top bio većeg dometa... :)

Glede odlaganja otpada na Mjesec - ej ljudi, vi se to šalite? :) Cijena transporta je preogromna, uz sve rizike koji se pri tom javljaju (Rankova verzija je jedna od njih). Lansirati otpad na Sunce? Još gora varijanta. With all due respect prema forumašima koji su podržali takvu ideju, to je IMO nekulturno i neodgovorno isto kao i bacanje smeća na tlo umjesto u obližnji koš za smeće. Ajmo mi to lijepo zafitiljiti negdje sa strane, samo da nije kraj mene... Ljudi, budimo odgovorni.

I da, ljudi su bili na Mjesecu :) Otkud minerali sa Mjeseca onda? Kako to da se Sovjeti nisu bunili? Zašto nema niti jednog čvrstog dokaza (svjedočanstvo kojeg astronauta ili inžinjera iz programa Apollo)?

Sta je to kos za smece? :D :D JK.

Ako se lansira na Sunce i Sunce spali odpad ne vidim nikakvog zla :) Ali jedino ako izgori sav odpad, i ja sam protiv zagadjivanja svemira jer jednog dana cemo tamo picit u Defiantima i Battlestarovima :D
Image
Image
Image
Image
Image
Eireann go Brach!
Hallowed are the Ori! :P 'Bem ti život bez rakije.
Stazh
Expert
Expert

Location: Osijek (Irska wannabe) - SGC - S prozora se vidi žitno polje

Postby Ranko » 10.12.2006., 13:03

Mandich, Dr. Jackson -> Zastava se zavijorila u trenutku kad su je zabili u tlo, zbog vibracije sipke na kojoj se nalazila. Nakon toga se vise nije vijorila.
Image Image Image

"Better dead than smeg!" - Arnold Judas Rimmer
Ranko
Admin
Admin

PreviousNext

Return to Znanost