Ponavljanje Velikog praska izazvat će smak svijeta

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Ponavljanje Velikog praska izazvat će smak svijeta

Postby hah » 05.09.2008., 22:30

Hahahaha :D

Mene to nenormalno zabavlja :D
hah
Veteran
Veteran

Postby Jack O'Neill » 05.09.2008., 23:23

vidjet cemo 10.9.2008 oce te zabavljat.,ak prode sve dobro,zabavljaj se kolko oce,ak ne,neces imat priliku rece hahaha, :D
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
"If it's our time to die, it's our time. All I ask is, if we have to give these bastards our lives, we give 'em hell before we do!" cpt.Mifun
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby hah » 05.09.2008., 23:33

Ma mene Miroslav zabavlja, a smak svijeta me tako rastužuje. :/
hah
Veteran
Veteran

Postby Boky » 06.09.2008., 00:34

Ajd malo da i ja dam neki komentar. Inače nisam pobornik nekih teorija apokalipse i smaka svijeta (čak ni one 2012, jer mislim da neće sve u jednom danu otić bye bye nego postepeno) ali nakon što sam čuo za ovo što u CERNu planiraju radit, malo sam se zamislio. Ok vjerojatno tamo znaju što rade, najveći umovi svijeta rade na tom projektu, uloženo je novaca i novaca u to sve, sve je testirano i testirano opet, kažu da su jako male šanse da nešto krene po zlu, odnosno da se stvori mikro crna rupa koja će progutati Zemlju i tako to...ali opet postoje šanse. Malo bi se znanstvenici ako mene pitate trebali prestat "igrat Boga". Nek se igraju negdje dalje. Npr nek pronađu lijek za AIDS, rak, nek pronađu rješenja za uništenje atomske bombe, produženje ljudskog života, nek idu u virtualnu stvarnost, warp pogon, fazore....pa čak i ako hoćete Stargate. :) Nek porade na SETI programu, a ne ovo, raditi projekt u kojem postoji mogućnost da se stvori crna rupa koja može progutat zemlju. Ok ne vjerujem da bi oni to radili da znaju da će tako nešto se stvarno i dogodit, ako ne zbog drugih, onda zbog sebe samih, jer oni bi prvi naj****i da nešto krene po zlu. Kako kaže ono "Ne cijepim ja svog psa jer postoji mogućnost da će ugrist mog susjeda, nego ga cijepim jer može ugrist mene danas sutra." pa valjda iskreno znaju što rade, i eto...ako projekt uspije kako treba, dakle bez crne rupe, onda neka iz tih rezultata rade na boljitku čovječanstva, novim tehnologijama za MIR, ne za rat....neka napokon čovječanstvo napravi napredak. I da....svim želim da doživite 11.9.2008 i još puno, puno 11.9 u sljedećim godinama! Eto toliko od mene.
Major General Jack O'Neill: [3 hours into the extraction ceremony] Never, in the history of boredom, has anyone been as bored as I am, right now.
Boky
Respected
Respected

Postby ST T'Pol » 06.09.2008., 00:39

A ne znam zašto su toliki skeptici što se tiče tog eksperimenta. Pa u CERN-u rade najbolji naučnici iz mnogih zemalja sveta a među njima ima i nobelovaca. Pa nisu valjda oni toliko glupi da bi izveli jedan eksperiment koji bi mogao da uništi Zemlju valjda su i oni detaljno razmatrali šta bi moglo da se desi...
"I understand your concerns... request denied." - Data
Vox Populi mail kontakt voxpopuli@sfcentar.com
ST T'Pol
Elite
Elite

Postby Boky » 06.09.2008., 00:42

Vjerojatno jesu, i došli do neke pretpostavke što i kako bi moglo poći po zlu. Ali kako kažu..."Pretpostavka je majka svih zaj**a." :)
Major General Jack O'Neill: [3 hours into the extraction ceremony] Never, in the history of boredom, has anyone been as bored as I am, right now.
Boky
Respected
Respected

Postby Jack O'Neill » 06.09.2008., 12:31

a nikad se nezna.,dva bitna problema su sto ljude muci,to sto je velik 28km i sto ni oni sami 100 posto nisu sigurni sta ce bit.,dakle niko nezna., no samo hrabro push the red button,.
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
"If it's our time to die, it's our time. All I ask is, if we have to give these bastards our lives, we give 'em hell before we do!" cpt.Mifun
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby Boky » 06.09.2008., 17:44

Ma bit će sve u redu. Jedino što ćemo dobit jest napredak u tehnologiji i znanosti za koji se iskreno nadam da neće bit upotrebljen u vojne svrhe.
Boky
Respected
Respected

Postby Jack O'Neill » 07.09.2008., 21:06

jos jedna novost., LHC 10.9.2008 pocinje radit s jednom zrakom protona,kolko sam cuo i koja ce se vritit samo u jednom smjeru bez sudaranja s drugom,tj bez ikakva stvaranja energije i icega.,ovo ce biti samo test jedan u nizu tako da glavno paljenje ide tj dodavanje druge zrake ide tek za 3-4 tjedna ili bolje receno cak negdje u 11 mj.,
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby Boky » 07.09.2008., 23:42

Kažu 21.10 ako sam ja dobro bio pročitao.
Boky
Respected
Respected

Postby Jaki » 08.09.2008., 08:53

KAKO se približava trenutak pokretanja najvećega akceleratora čestica na svijetu zakazanog za 10. rujna, znanstvenici zaduženi na tom projektu zaprimaju sve više prijetnji smrću.

Prema pisanju Telegrapha, znanstvenici zaposleni u CERN-u u posljednje vrijeme dobivaju sve više elektronske pošte i faksova čiji je sadržaj izražavanje zabrinutosti građana, ali i anonimnih prijetnji smrću ukoliko projekt započne 10. rujna. Prema posljednjim informacijama LHC stroj koji će pokušati stvoriti uvjete slične onima prije Velikog praska ne može stvoriti crne rupe koje bi bile prijetnja Zemlji i njenim stanovnicima.

Ima li smisla prijetiti smrću ako svi nestanemo?

Ostaje pitanje kako će se prijetnje smrću zbog zabrinutosti nestanka Zemlje sprovesti ako svi nestanemo, no izgleda kako potencijalni atentatori nisu o tome razmišljali. Glasnogovornik CERN-a, James Gillies, izjavio je kako je broj onih koji ćele spriječiti test velik no ipak to neće biti moguće.

Početak testiranja, zakazan za 10. rujna, obilježit će jednostavniji test ispaljivanja prve probne zrake protona čija će energija biti oko 450 GeV (gigaelektron volta) što je desetina snage akceleratora. Pritom se ne očekuju nikakvi sudari čestica s obzirom da će one biti puštene u samo jednom smjeru kako bi se stroj još preciznije podesio.

Znanstveni poručuju: nema mjesta za strah i zabrinutost

Cilj cijelog projekta je otkrivanje Higgsovog bozona koji trenutno postoji samo u teoriji, a on predstavlja hipotetsku česticu koja je nositelj mase svega u svemiru. Kako bi u konačnici pokus uspio potrebno je stvaranje energije od pet do sedam TeV (teraelektron volta) što je, navodno, dovoljno za stvaranje minijaturnih crnih rupa.

Znanstvenici s CERN-a još jednom napominju kako bi mikroskopske crne rupe, koje bi eventualno i mogle nastati, istog trena nestale. Tome nadodaju kako se sudari čestica tolikih energija svakodnevno događaju u nama poznatom svijetu, te da smo i dalje svi živi.

http://www.index.hr

"Ostaje pitanje kako će se prijetnje smrću zbog zabrinutosti nestanka Zemlje sprovesti ako svi nestanemo, no izgleda kako potencijalni atentatori nisu o tome razmišljali."

LOL LOL :rotfl: :rotfl:
Image
"Courage is resistance to fear, mastery of fear - not absence of fear." - Mark Twain
I reject your reality and substitute my own!!
Jaki
Expert
Expert

Postby noiz » 08.09.2008., 15:58

Pa nego šta, znaš li koji će to bit šou u crnoj rupi kad svi počnu tražit te znanstvenike šta su zaebali stvar a sve se odvija u nekih milimetar kubični :D
noiz
Skilled
Skilled

Postby Jack O'Neill » 08.09.2008., 19:01

ma nece bit crne rupe ni icega, LHC nema ni priblizno snage za proizvodnju crnih rupa,mogucnost za mikro rupe postoje ali ne tako velike da ugroze cijeli planet.,ne za naseg zivotnog doba., :)
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby Locutus DM » 09.09.2008., 11:04

kako se zove ona epizoda Stargatea SG_1 gdje nalete na crnu rupu koja se spoji sa vratima u SGC-u i pocne gutat Zemlju?
Locutus DM
Professional
Professional

Postby -fallen-one- » 09.09.2008., 12:15

Image
You are tiny. I can see the whole of time and space - every single atom of your existence, and I divide them. Everything must come to dust... all things. Everything dies.
-fallen-one-
Veteran
Veteran

PreviousNext

Return to Znanost