Ponavljanje Velikog praska izazvat će smak svijeta

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Ponavljanje Velikog praska izazvat će smak svijeta

Postby Jack O'Neill » 03.09.2008., 22:56

sta god da bude bude mozda se otvori portal i nademo na drugu dimenziju "mirror "di su ljudi jos agresivniji hehe,

kako god drzim fige da eksperiment bude dobar.,i da sve bude po planu.,
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
"If it's our time to die, it's our time. All I ask is, if we have to give these bastards our lives, we give 'em hell before we do!" cpt.Mifun
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby Miroslav » 03.09.2008., 22:58

Tužba je odbačena. Bila je rasprava jučer pred Europskim sudom za ljudska prava. CERN može nastaviti s pokusom, no sud će ga nadzirat. Inače, jedan od tužitelja je prof. kemije na faksu u Tubingenu a drugi je filozof. :D
ImageImageImage

Peter: Walter, what are you doing?
Walter: I'm dosing a caterpillar.
Peter: Dosing? As in LSD?
Walter: It's a special blend.
Peter: I see. Hey, guess what just happened? Finding out that my father gives drugs to bugs, somehow just became a typical moment in my life.
Walter: Wonderful, isn't it?
Miroslav
Editorial
Editorial

Postby ST T'Pol » 03.09.2008., 23:07

:D Mogu i njih onda pozvati da nadgledaju eksperiment naravno ako se ne budu plašili! :D
"I understand your concerns... request denied." - Data
Vox Populi mail kontakt voxpopuli@sfcentar.com
ST T'Pol
Elite
Elite

Postby Zikkie » 03.09.2008., 23:24

Noiz..don't you "aaahaaa" me! :D

Zemlja doista nema perspektivu za održavanje uvjeta podrške visokorazvijenog života na dulji ok od par stotina (u najboljem slučaju) godina. Naravno da će treći kamenčić od Sunca biti tu još dosta dugo. Kako stoje stvari, vjerojatno će ostati tu sve do trenutka kad Sunce ode "BUM" kao Nova. Na stranu što će prije tog biti dugotrajno izložena silovitom zagrijavanju napuhanog crvenog diva; što će oceani ispariti a stijene se rastopiti. Sve će otić dovraga još puno prije..ali uopće sad ne razmišljam u tim realacijama. Pitam se koliko je vremena ljudskom rodu ostalo?

Ako nastavimo ovakvim tempom razvijati se neodrživo, daleko, daleko manje. Možda par tisuća godina, a možda ni toliko.

Mali milijun kataklizmi samo čekaju da iskrsnu, a mi u biti nismo dorasli da se odupremo niti jednoj od njih.

Odakle da počnem... Udar meteorita promjera 10 kilometara kakav zvekne u majčicu Zemlju svakih nekoliko desetaka milijuna godina? Tu nemoš baš ništ. Takav meteorit ne bi razorila niti Car bomba, ruska hidrogenka jačine skoro 100 Mt. Možda bi ostavila tek kakav kraterčić na površini (zaboravi "Armaggedon" i slične Holywoodske papazjanije)

Erupcija supervulkana, recimo onog ispod u Yellowstoneu, zbog čeg ne bi bilo žetve slijedećih 10-20 godina u svijetu. A kolega već kasni po redu vožnje, mogao bi svaki dan se javiti. E da..a cijeli svijet potrese jedna MALO lošija žetva kao što je bila prošlogodišnja.

Razvoj superbakterija ili virusa . ptičja gripa i SARS tek su naznake nekih nadolazećih boleština s kojima se lako u skorijoj budućnosti budemo morali boriti...

Odmetnuta umjetna inteligencija kao u "Terminatoru". Pa naravno..što bi se budući, višestruko inteligentiji strojevi dali zajebavat od strane nezahvalnih ljudi.

Novo ledeno doba... Mi smo sad u periodu interglacijacije. Sad je malo globalno zatoplilo, ali nek te to ne zavarava... kroz generaciju -dvije- tri to će se ionako obrnuti.

Ma nisam nabrojao ni 5 % onog što sve može poć po zlu, ali ovo tu služi samo radi ilustracije daljnjeg toka ove rasprave.

Zanemarimo sad probleme kao što je totalna ovisnost današnjeg sruštva o fosilnim gorivima koja polako ali sigurno nestaju; ma nek to srede znanstvenici nekako...recimo hladna fuzija ili tak nešto (blah..nisam baš neki optimist u svezi toga, al' ajd..nek se i riješi u praktičnom smislu)

Zanemarimo eksponencijalni porast stanovništva, čak zanemarimo i to da se genetska slika čovječanstva time jako brzo pogoršava jer opstaju i jedinke koje nisu najjače i najbolje (nemojte zamjerit na ovom..nisam Nietzcheijanac, nego to je činjenica) i time dugoročno oslabljuju vrstu, i tko će to stanovništvo prehraniti (ma nek izmisle nekakvu umjetnu hranu spram koje će i onaj shit s kojim se Luke Skywaker hranio na Dagobahu izgledati kao slasna gozba)

Zanemari sve to... Sasvim je dovoljno to što postoji nekoliko desetaka tisuća nuklearnih bojevih glava koje samo čekaju da neki idioti započnu upotrebljavat..a onda nam nema spasa.

I šta bih se sad trebao uzrujavat zbog toga što postoji mala, mala, mala teoretska šansa od par milijardi naspram jedan da će nešto u LHC kolajderu nešto ipak poć po zlu te će nekakva miksrosingularnost potonut u središte zemlje i nakon par milijardica godina narast dovoljno da nas proguta? Taman posla... do tog vremena ionako može došetat do nas neka njezina velika seka i posrkat nas iz svemira.

Ma gle..naravno da mi nije svejedno baš kad neki ugledni znanstvenici pišu o tome i i upozoravaju na mogući veliki belaj, ali zar ti ne misliš da oni u CERN-u ne znaju šta rade? Bog te maz'o, pa tamo su vjerojatno najučenije glave ovog svijeta iz područja kvantne fizike. Ne vjerujem da bi se baš tako zezali da zbilja postoji realna opasnost.

T'Rapavi...pošalji i meni malo te gavrilovičke, ono, za svaki slučaj, ak ipak nešt ode u klinac tamo pa bi bilo šteta da se ne pojede. :D
There are many things my father taught me here in this room. He taught me: keep your friends close, but your enemies closer.

Image Image Image
Zikkie
Elite
Elite

Postby Jack O'Neill » 03.09.2008., 23:51

ima zikkie man pravo ,covjek se bezveze plasi, prije je vjerojatnost da ce nas tresnit asteroid ili da cemo se sami pobit medusobno nego ovo, kako god.,treba pozitivno razmisljat da ce projekt proc dobro,ak slucajno budu imali koju crnu rupu viska (naravno mikro rupu) kupujem,bar cu imat super kantu za otpad,hehe,

a i da se pocne sirit i za par milijuna god da proguta zemlju nas ioanko nece bit ,necemo bit ni kosturi u to doba hehe,prasina,.
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
"If it's our time to die, it's our time. All I ask is, if we have to give these bastards our lives, we give 'em hell before we do!" cpt.Mifun
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby Sarek@Vulcan » 04.09.2008., 10:17

@noiz ono sa vremenskom rupom je bila šala, ti si krenuo objašnjavat ali stvarno nisi trebao :) nema veze, svejedno sam pročitao :)

Nitko se nije sjetio da bi to što rade možda mogao biti stargate? Ili bolje rečeno superstargate. Sad kad nam 10.9. izlete "Hollow are the Ori"...
"You will always be a child of two worlds,
and fully capable of deciding your own destiny.
The question you face is, which path will you choose."
Sarek@Vulcan
Expert
Expert

Postby Jack O'Neill » 04.09.2008., 12:05

o no,we all gonna die,nooo,

uh ispricavam se malo sam zivcan u zadnje vrijeme,.;
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby noiz » 04.09.2008., 13:13

*upozorenje: ovaj post ne sadrži ništa novo u usporedbi s prošlim*

@zikkie: Proklet bija šta si krivo shvatija metu mog "ahaa" :D
I ja sam pristaša "j..ali smo ježa" pokreta i znam šta nas čeka u budućnosti, ne znam šta nas sve čeka, ali i ovo šta znam mi je dovoljno :D
Ipak, uz sve praktički neizbježne kataklizme, ne volim kad se netko igra s crnom rupom u susjedstvu :D
Moje "ahaaaa" je ciljalo tvoju izjavu da je Zemlji ostalo još par stotina milijuna godina. Meni je to jako smiješno zvučalo baš iz svih razloga koje si ti naveo. Ja to gledam ovako. Zemlji je ostalo toliko godina koliko i čovječanstvu. Zašto? Pa, kad svi izumremo, do posljednjeg čovjeka, onda Zemlja prestaje bit Zemlja jer ju više nema tko zvat Zemljom, i nije baš važno jeli joj nakon našeg izumiranja ostalo sto, sto tisuća, ili sto milijuna godina kad mi nećemo tu bit da ih proživimo. A sad baš da će se dogodit neki BSG scenarij, i to mi isto zvuči smiješno. Jedino ako Bush ispod pazuha lansira par stotina bijesnih spaceshipova.

"Ne vjerujem da bi se baš tako zezali da zbilja postoji realna opasnost."
Ne vjerujem da oni mogu realno tvrdit da 100% znaju šta će se dogodit, i da imaju realno znanje o crnim rupama i njihovom nastanku. Da znaju šta će se dogodit onda ne bi ni pravili pokus, ovako doslovno su sagradili mašineriju tisućljeća i žele vidit šta će bit kad stisnu crveni botun. Rekoh već prije, pozdravljam rezultate, nadam se da će pridonijet razvoju čovječanstva :)

@Jack O'Neill: "a i da se pocne sirit i za par milijuna god da proguta zemlju nas ioanko nece bit ,necemo bit ni kosturi u to doba hehe,prasina"
Je je. Samo, priroda je već u više navrata pokazala da ne smijemo podcjenjivati omjere i veličine u njenom sistemu. Prije otkrića stanica nismo bili svjesni da nešto tako maleno može postojati. Još uvijek nismo svjesni veličine svemira. Dakle stvari funkcioniraju na praktički neograničenoj skali. Isto tako jedine crne rupe koje smo mi vidjeli mogu lako bit klasificirane kao "ekstra velike" a da mi to nemamo pojma. Teoretski je moguće da se stvori crna rupa tako malena i slaba da to nitko neće primijetiti. Naravno, ako je tako slaba nema frke. Pitanje je pak, kako teče rast crne rupe. Čisto sumnjam, kao laik, da se to događa linearno, prije eksponencijalno. Dakle treba joj nekih dugih 10 godina da dođe s veličine od 1 pikometra do 10 pikometara, ali onda u 5 godina dođe do 100 nanometara, nakon tog joj treba nepuna godina da dođe do par centimetara veličine a tad već smo u gadnim problemima. Eto, banalna verzija scenarija, ali isto smatram da je moguća. Da se plašim takvog scenarija, ne. Plašim se ironije u takvom scenariju :D

Hah, sud za ljudska prava će nadzirat to sve. Ako se ne daj bože šta dogodi i crna rupa se pojavi, njoj će na licu mjesta biti presuđeno da krši ljudska prava i bit će bačena u tamnicu. Pa nek siše paučinu!
noiz
Skilled
Skilled

Postby Rygel » 04.09.2008., 19:28

Evo i člankić o LHC-u na net.hr-u

http://www.net.hr/znanost/page/2008/09/03/0121006.html

:)
Image Image Image
Image
Rygel
Editorial
Editorial

Postby Jack O'Neill » 04.09.2008., 19:31

da receno je da se stroj odma gasi ak nesto pode po zlu,glavno je da paljenje prode ok., a isto su spominjali transport crne rupe u nekim kovcezima u svemir(iako mi to bas nema smisla)

od ovog filmica sam se najezio.,

http://www.youtube.com/watch?v=BXzugu39pKM - najgori moguci scenarij,nedaj boze da se dogodi.,
ImageImage
(capitan) of:
Image
Image
Jack O'Neill
Respected
Respected

Postby Chrisette » 04.09.2008., 19:53

10. rujna emitirat će se se posebna radio epizoda Torchwooda s temom navedenog eksperimenta, moglo bi biti zanimljivo.

starija vijest
Chrisette
Peacekeeper
Peacekeeper

Postby Dario » 04.09.2008., 19:53

Znanstvena istraživanja su u pravilu rizična. Šanse da nastane crna jama koja će progutati Zemlju je vrlo mala skoro pa da je i nema. Ja se samo nadam da će nam reći što su pronašli i što se desilo, a ne da to ostane tajna i da se ta znanja iskoriste u vojne svrhe. Ja nisam znanstvenik, no mogućnost da se ekperimentom dokaže Veliki prasak je fascinantna. Eto vidjet ćemo da li će se to desiti već 10. rujna 2008. ili tek kasnije.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Miroslav » 05.09.2008., 21:31

Znate što ljudi, nisu oni u CERN-u ludi izazvat kraj svijeta s obzirom na to da dogodine stiže novi Star Trek film, Stargate: Universe, kraj Galactice, a za 2-3 godine stiže i nova Star Wars igrana serija. Ne želi njih 99% to propustit. :D :D
ImageImageImage

Peter: I see. Hey, guess what just happened? Finding out that my father gives drugs to bugs, somehow just became a typical moment in my life.
Miroslav
Editorial
Editorial

Postby -fallen-one- » 05.09.2008., 22:23

ti ozbiljno nemreš prestati sve uspoređivat sa serijama?
Image
You are tiny. I can see the whole of time and space - every single atom of your existence, and I divide them. Everything must come to dust... all things. Everything dies.
-fallen-one-
Veteran
Veteran

Postby Miroslav » 05.09.2008., 22:30

-fallen-one- wrote:ti ozbiljno nemreš prestati sve uspoređivat sa serijama?

Pa i ne baš. :D
ImageImageImage

Miroslav
Editorial
Editorial

PreviousNext

Return to Znanost