Hladna fuzija

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Hladna fuzija

Postby ROCKETMAN » 19.01.2011., 09:54

Kinezi imaju jednu sličnost sa rusima; ima ih ko' rusa. Ne, čekaj malo pa ima ih i više. To znači da život pojedinca ne vrijedi puno (zakon ponude i potražnje kuiš' :D ) To pak znači da ako nuklearku naprave u nekom manjem gradu recimo 500000-1000000 stanovnika, glavni siguronosni sistem u slučaju najgoreg će biti živi zid :D
Što se tiče inžinjerije i tu se daju poveznice povuć:
-Rusi: napraviti od kvalitetnih materijala ali labavo, i da se može čekićem popravit
-Kinezi: ako je ikako moguće napraviti od pečenog lišća ili nekog sličnog gov.., labavo do boli, ukradeni dizajn pojednostaviti do nefunkcioniranja i da se mora stalno popravljat i prepravljat ako uopće i proradi a da ne explodira :D
E=m*c2 +/- tabla pancete, and don't forget to boogie!!!

evanđelje po putniku 2.0 .16 : "...ne stani nogom u govno..."
ROCKETMAN
Respected
Respected

Postby T0X1C » 19.01.2011., 12:45

A vidit cemo, samo kad to eksplodira nek zapuse tamo prema japanu i americi, nemoj prema nama, dosta je nama jos od Černobila :D

Inace sto se tice ove, sto god to bilo, mini elektrane na hladnu fuziju, fino bi to bilo, stavis je u podrum, jednom mjesecno uspes malo nikla i vode, i to je to, imas svoju struju i nisi ovisan o onoj gamadi iz HEP-a
Hi honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky.
Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill more people. Maybe they'll be innocent people.
Children ... maybe.

Image
T0X1C
Expert
Expert

Postby ROCKETMAN » 19.01.2011., 12:54

Dosta eksplozija, od sad eksplozije priznajem samo za novu godinu i to ne nuklearne da nebi bilo zabune :D
T0X1C wrote:Inace sto se tice ove, sto god to bilo, mini elektrane na hladnu fuziju, fino bi to bilo, stavis je u podrum, jednom mjesecno uspes malo nikla i vode, i to je to, imas svoju struju i nisi ovisan o onoj gamadi iz HEP-a

Slažem se, čim to zaživi vadim iz alfe hemi fergazer power i trpam akumulatore i elektromotor :D

ROCKETMAN
Respected
Respected

Postby T0X1C » 19.01.2011., 15:15

E vidi, nije ti ni ta luda, koliko ti auto trosi na 100km? - 1g nikla i litar vode :D :D
Hi honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky.
Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill more people. Maybe they'll be innocent people.
Children ... maybe.

Image
T0X1C
Expert
Expert

Postby ROCKETMAN » 19.01.2011., 15:45

:D al' bi bilo ?!? pogleda :D

I onda (na zbunjen pogled sugovornika) još dodaš: da jbg znam da puno nikla troši; morat ću nešto poduzet glede toga ovih dana :D
Onda bi bilo: ???!!!?? :/
:D

ROCKETMAN
Respected
Respected

Postby Leman Russ » 21.01.2011., 22:18

zanimljivo samo mi malo čudno šta je sa nusproduktima?

jedina fuzija bez radioaktivnih nusprodukata za koju znam su izotopi litija ak me pamet ne vara xD

al i da je 50% toga istina bilo bi super fuzija i visokotemperaturni super vodiči
ljudi smatraju da nešto znaju, ja smatram da nije na meni da se smaram
Leman Russ
Apprentice
Apprentice

Postby ROCKETMAN » 22.01.2011., 20:32

Nema tih nusprodukata koji se nemogu zbrinuti u zemljama trećeg svijeta :D

ROCKETMAN
Respected
Respected

Previous

Return to Znanost