[Na rubu] Chemtrails

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

[Na rubu] Chemtrails

Postby Ranko » 04.11.2007., 20:58

Ne znam koliko vas je culo za tzv. chemtrailse ("kemijski tragovi" bi bio prijevod), ali postoji odlican hrvatski sajt i forum na tu temu - http://www.cro-chemtrails.info.

Sto su chemtrailsi? Evo dvije slike za pocetak:

[slike fale :P]

Dakle, prema teoreticarima zavjera, to su kemijske supstance koje ispustaju vojni avioni na velikim visinama (6 kilometara), koje (prema profesoru Cliffordu Carnicomu koji je uspio domoci se uzoraka) sadrze tvari kao sto su aluminij, barij, kalcij, magnezij i titan, te mikroskopska vlakna koja ponekad sadržavaju razne bakterije i gljivice, pa čak i crvena krvna zrnca. Vise o tome svemu procitajte na gornjem linku, te posjetite i forum koji je zapravo neka vrsta dnevnika zaprasivanja jer forumasi iz desetak hrvatskih gradova redovito slikaju zaprasivanja.

Koji je cilj svega toga? Naravno, ne zna se, ali postoje razne teorije - od toga da se radi na kontroli vremena i klime, pa do toga da se oslabljuje ljudske organizme sa ciljem smanjenja populacije putem malignih bolesti.

Zanimljiva stvar je da su se poceli pojavljivati na hrvatskom nebu dan nakon sto je potpisano Partnerstvo za mir 25.05.2000. godine, u cijem tekstu stoji da se NATO-ovim avionima dopusta slobodan prelet iznad hrvatskog zracnog prostora. Mene zanima kakva je situacija u BiH, Srbiji te Crnoj Gori.

Usput budi receno - ne, ovo NISU obicni tragovi krila aviona jer takvi tragovi nestaju dvadesetak sekundi nakon sto nastanu, dok se chemtrailsi sire i zadrzavaju na nebu satima.
Image Image Image

"Better dead than smeg!" - Arnold Judas Rimmer
Ranko
Admin
Admin

Re: Chemtrails

Postby McSimmons » 04.11.2007., 23:33

Ranko wrote:Ne znam koliko vas je culo za tzv. chemtrailse ("kemijski tragovi" bi bio prijevod), ali postoji odlican hrvatski sajt i forum na tu temu - http://www.cro-chemtrails.info.
...
Usput budi receno - ne, ovo NISU obicni tragovi krila aviona jer takvi tragovi nestaju dvadesetak sekundi nakon sto nastanu, dok se chemtrailsi sire i zadrzavaju na nebu satima.

Khm, paranoja je (još uvijek) teški duševni poremećaj.

Istina je, kao i u većini takvih 'misterija', daleko jednostavnija: za razliku od ispušnih plinova ispuštenih na malim i srednjim visinama (do cca 6 000 m a.k.a. 18 000ft), ispušni plinovi (među kojima se kao nusprodukt pojavljuje voda) na većim visinama trpe kristalizaciju, istu kao i čista H2O, što ih 'zadržava' u uskome snopu 'traga' zrakoplova satima, ukoliko nema visinskih strujanja, upravo kao što se ponašaju cirusi i cirostratusi (visinski oblaci, prozirni, a opet iznimno čvrsti).
Image Image

Winter is coming...
Povoljno, neoprana vuna, idealna za pređu!
Cijena po dogovoru...
McSimmons
Editorial
Editorial

Postby Bones » 04.11.2007., 23:42

čudno... za ovo čujem prvi put... iako zanimljivo, ne vjerujem da su to neke zavjere ili slično... pa nitko nije toliko blesav da tako nešto ispaljuje po nebu :/
Image
Bones
Respected
Respected

Postby Ranko » 04.11.2007., 23:46

Nisam ni ja 100% uvjeren da je to sve istina, ali kad vidis da se 5-6 aviona cijelo popodne mota iznad Ucke i radi "mrezu", nije ti svejedno. Mislim, kog vraga ti avioni rade tamo, to mi nije jasno. Putnicki avioni nisu. Nisu ni oni mali sportski sigurno, ne mogu se tako brzo penjati. Hrvatska nema znacajnu zracnu flotu. Tko onda ostaje? NATO-vi avioni. Naravno, to ne znaci da se bave upravo time, al' hebi ga...

A to da netko "nije blesav" u danasnjem svijetu stvarno nije ni najmanji argument, kad vidis sto mocnici sve rade po svijetu.

McSimmons -> Hvala sto si me nazvao dusevnim bolesnikom. :D
Image Image Image

Ranko
Admin
Admin

Postby McSimmons » 05.11.2007., 00:45

Ranko wrote:Nisam ni ja 100% uvjeren da je to sve istina, ali kad vidis da se 5-6 aviona cijelo popodne mota iznad Ucke i radi "mrezu", nije ti svejedno. Mislim, kog vraga ti avioni rade tamo, to mi nije jasno. Putnicki avioni nisu. Nisu ni oni mali sportski sigurno, ne mogu se tako brzo penjati. Hrvatska nema znacajnu zracnu flotu. Tko onda ostaje? NATO-vi avioni. Naravno, to ne znaci da se bave upravo time, al' hebi ga...

A to da netko "nije blesav" u danasnjem svijetu stvarno nije ni najmanji argument, kad vidis sto mocnici sve rade po svijetu.

McSimmons -> Hvala sto si me nazvao dusevnim bolesnikom. :D

1. Fizika 'normalnoga' tlaka gubi na vjerodostojnosti izvan uvjeta svojega djelovanja (101 325 Pa na 0 m nm, 45° SGŠ), naročito u uvjetima vrlo niska i/ili vrlo visoka tlaka;

2. Samo 17 zračnih koridora civilnoga prometa, koji od kraja '99. prelaze preko Hrvatske;

3. Blesavi bi prvo to radili, kada bi mogli naravno. Srećom, postoji i postupak poznat kao 'reciprocitet' a.k.a. odmazda, pa stoga to i nije vjerojatno;

4. Kardaš, ako te to toliko zabrinjava, ccc... JK, to se odnosi na 'narodnjački' pristup odgonetanju pojava koje svojim postupcima stvara tehnologija. Ponavljam, rješenje je uvijek jednostavnije nego što ga razni zagovornici teorija urota zagovaraju.
Image Image

Winter is coming...
Cijena po dogovoru...
McSimmons
Editorial
Editorial

Postby Ranko » 05.11.2007., 02:06

McSimmons wrote:1. Fizika 'normalnoga' tlaka gubi na vjerodostojnosti izvan uvjeta svojega djelovanja (101 325 Pa na 0 m nm, 45° SGŠ), naročito u uvjetima vrlo niska i/ili vrlo visoka tlaka;

Istina.

McSimmons wrote:2. Samo 17 zračnih koridora civilnoga prometa, koji od kraja '99. prelaze preko Hrvatske;

Ok, ali meni se cini da to nisu putnicki avioni, i nije mi jasno zasto se prelijece iznad Ucke ili Kvarnera, i to obicno u radijusu od par desetaka kilometara. Ti avioni ne idu nikamo, nego kruze, da se tako izrazim.

McSimmons wrote:3. Blesavi bi prvo to radili, kada bi mogli naravno. Srećom, postoji i postupak poznat kao 'reciprocitet' a.k.a. odmazda, pa stoga to i nije vjerojatno;

Al gle, ako to radi NATO koji ima potpunu slobodu preleta nad Hrvatskom, onda ili vladajuce strukture znaju za to, ili im se to krije. Ako znaju za to, ocigledno ih nije briga za sigurnost/zdravlje/stogod građana. Ako ne znaju, tesko ce i saznati jer im se takve informacije nece olako dati na uvid. Uostalom, nasa vlada se vec godinama ulizuje i EU i Americi i NATO-u, tako da ne znam koliko bi se rado odvojili od tih organizacija radi odmazde o kojoj pricas. Naravno, sve ovo u slucaju da se to doista desava i da neke od ovih struktura stoje iza toga.
Image Image Image

Ranko
Admin
Admin

Postby McSimmons » 06.11.2007., 23:08

Ranko wrote:
McSimmons wrote:2. Samo 17 zračnih koridora civilnoga prometa, koji od kraja '99. prelaze preko Hrvatske;

Ok, ali meni se cini da to nisu putnicki avioni, i nije mi jasno zasto se prelijece iznad Ucke ili Kvarnera, i to obicno u radijusu od par desetaka kilometara. Ti avioni ne idu nikamo, nego kruze, da se tako izrazim.

Čini ti se. Od navedenih 17 koridora. njih 12 su tranzitni koridori, kod kojih je minimalna dopuštena visina 8 000 metara, prvenstveno stoga da ne ometaju regionalne i nacionalne koridore, kojima je zbog kraćega trajanja leta neisplativo forsirati letove na većim visinama. Dalje, letovi na tranzinim koridorima idu i do 12 000 metara (a.k.a. 36 000 ft), što su visine na kojima vladaju stabilniji uvjeti nego u nižim i gušćim slojevima atmosfere, te stoga i ispušni plinovi 'vise' i po nekoliko sati, ili, što je najčešći slučaj, lagano se kreću u skladu s Koriolisovim strujanjima.

Ranko wrote:
McSimmons wrote:3. Blesavi bi prvo to radili, kada bi mogli naravno. Srećom, postoji i postupak poznat kao 'reciprocitet' a.k.a. odmazda, pa stoga to i nije vjerojatno;

Al gle, ako to radi NATO koji ima potpunu slobodu preleta nad Hrvatskom, onda ili vladajuce strukture znaju za to, ili im se to krije. Ako znaju za to, ocigledno ih nije briga za sigurnost/zdravlje/stogod građana. Ako ne znaju, tesko ce i saznati jer im se takve informacije nece olako dati na uvid. Uostalom, nasa vlada se vec godinama ulizuje i EU i Americi i NATO-u, tako da ne znam koliko bi se rado odvojili od tih organizacija radi odmazde o kojoj pricas. Naravno, sve ovo u slucaju da se to doista desava i da neke od ovih struktura stoje iza toga.

Ne govorim o našim kilavcima (iz svih stranaka - ponaosob). Takvih pojava ima i nad industrijski i vojno najrazvijenijim zemljama svijeta u daleko većem broju, pa se ne postavlja puno pitanja, ne zbog toga što im to netko brani, već zato što novinari istraživači imaju pristup neovisnim stručnjacima. A te su države odavno pokazale svoju agresivnost kada netko zapne za njih, ne?
Image Image

Winter is coming...
Cijena po dogovoru...
McSimmons
Editorial
Editorial

Postby legs » 07.11.2007., 09:05

Znam ja o tome već godinama, otkako sam gledao ovaj prilog na NBC-u. Oni predpostavljaju da to ima veze sa globalnim zatopljenjem i da vojska pokušava praviti umjetne oblake. VIDEO
legs
Elite
Elite

Postby legs » 18.06.2008., 10:22

Njemački RTL je imao prilog o Chemtrailsu, engleski titl
legs
Elite
Elite

Postby noiz » 18.06.2008., 17:09

McSimmons wrote:Khm, paranoja je (još uvijek) teški duševni poremećaj.

Isto kao i pronoja.
noiz
Skilled
Skilled

Return to Znanost