[Na rubu] Jesmo li sami u svemiru i NLO-i

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Jesmo li sami u svemiru i NLO-i

Postby Lord_Data » 26.02.2009., 20:52

Dali je iko razmišljao da smo mi možda jedina intelegencija u svemiru, jest da je mala vjerovatnoća ali ipak postoji vjerovatnoća. I dali bih tada ljudska rasa u nekoj budućnosti širila se svemirom i kako bih to izgledalo.
Image
Lord_Data
Respected
Respected

Postby pahuljica » 26.02.2009., 23:08

...pa možda i jesmo, no smatram da nema razloga vjerovati u to...jer ako smo mi mogli nastati Velikim praskom tko zna koliko je tako možda i drugih nastalo :)
Image
pahuljica
Veteran
Veteran

Postby Mr.bobo » 27.02.2009., 00:36

Lord_Data wrote:Dali je iko razmišljao da smo mi možda jedina intelegencija u svemiru, jest da je mala vjerovatnoća ali ipak postoji vjerovatnoća. I dali bih tada ljudska rasa u nekoj budućnosti širila se svemirom i kako bih to izgledalo.

...pa nije mi to baš palo na pamet... svemir je pregolem da bi se samo na jednoj planeti stvorili povoljni uvjeti za kompleksna živa bića...
...jedina inteligencija zasigurno nismo... jer samo svemir zna koliko u njemu ima sunčevih sustava... i planeta pogodnih za život...

...a jednog dana ljudska rasa bi mogla kolonizirati ostale planete... no prije toga moramo se riješiti nekih okova društvenih normi...
Image
Mr.bobo
Veteran
Veteran

Postby bozzom » 28.02.2009., 04:32

Mr.bobo wrote:

...jedina inteligencija zasigurno nismo...

Čista špekulacija,dok se ne dokaže suprotno.
bozzom
Apprentice
Apprentice

Postby Lord_Data » 01.03.2009., 12:56

Je špekulacija ali ja mislim da će barem biti ako ne IQ civilizacija da ce biti neke životinje koje su primitivne ko naše ove domace :D
Image
Lord_Data
Respected
Respected

Postby Mandich » 09.03.2009., 08:29

http://www.net.hr/planet-x/page/2009/03/05/0478006.html

Evo, ovaj kaže da nismo :D

No ja mislim da je samo dobio neki loš trip od preprodavača droge :D
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Roshi » 18.03.2009., 15:21

Mandich wrote:http://www.net.hr/planet-x/page/2009/03/05/0478006.html

Evo, ovaj kaže da nismo :D

No ja mislim da je samo dobio neki loš trip od preprodavača droge :D

To su mu doma dosli reketariti pripadnici ruske mafije iz klana vrtni patuljci. Ovo mi je najjace : "Kuću mi je zaposjelo šest aliena. Visoki su otprilike 15 centimetara, govore ruski i lete mi po kući" :D .
“We imagine that we live in an age of reason. And the global warming alarm is dressed up as science. But it’s not science; it’s propaganda.” Prof. Paul Reiter
Roshi
Unskilled
Unskilled

Postby Dario » 19.03.2009., 21:30

http://www.youtube.com/watch?v=FBodTSC8 ... r_embedded

Zanimljiv isječak, čini se kao neobično i jako mršavo biće
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Roshi » 19.03.2009., 22:11

Dario wrote:http://www.youtube.com/watch?v=FBodTSC8XTs&feature=player_embedded

Zanimljiv isječak, čini se kao neobično i jako mršavo biće

Je zanimljiva je. Ali kao i u 99% slucajeva kad kamera copi neko cudno bice ili letjelicu uvijek je snimka mutna i trzava kao da se radi o snimci iz 60-ih godina proslog stoljeca. Nes se mice iza lika, ali zbog kvalitete snimke tesko je reci kaj se to tocno mice.
“We imagine that we live in an age of reason. And the global warming alarm is dressed up as science. But it’s not science; it’s propaganda.” Prof. Paul Reiter
Roshi
Unskilled
Unskilled

Postby Roshi » 24.03.2009., 18:13

Video snimka NLO-a, koji je viđen 7. studenog 2006. godine iznad aerodroma O'Hare u Chicagu.

Ako je video autentičan, a anonimni autor tvrdi da jest, američke će vlasti teško obraniti teoriju da su svjedoci vidjeli tek prirodni fenomen izazvan vremenskim uvjetima, a ne NLO. Net.hr
Roshi
Unskilled
Unskilled

Postby Afro » 25.03.2009., 08:01

NLO znači "neidentificirani leteći objekt", ne postojanje ili posjet izvanzemaljaca. Možda je netko bacio frizbi? :)

Vjerujem u postojanje nekog oblika života izvan Zemlje, vjerojatnost je pregolema u ovako ogromnom svemiru, ali čisto sumnjam da smo baš toliko nadohvat ruke i toliko značajni da bi nas došljaci sa drugih svjetova tako često posjećivali. Osim toga, čemu tolika tajnovitost, imaju prime directive ili šta?

Ili je jednostavno riječ o tajnoj vladinoj letjelici - Nijemci su tijekom WW2 imali nacrte letjelice kodnog imena "Teller" (tanjur), koja je izgledom bila k'o jaje jajetu sa ovim NLO-om. Što se sve razvijalo poslije WW2 - tko zna.
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Roshi » 05.04.2009., 14:21

Zlikowski, M.S. wrote:NLO znači "neidentificirani leteći objekt", ne postojanje ili posjet izvanzemaljaca. Možda je netko bacio frizbi? :)

Vjerujem u postojanje nekog oblika života izvan Zemlje, vjerojatnost je pregolema u ovako ogromnom svemiru, ali čisto sumnjam da smo baš toliko nadohvat ruke i toliko značajni da bi nas došljaci sa drugih svjetova tako često posjećivali. Osim toga, čemu tolika tajnovitost, imaju prime directive ili šta?

Ili je jednostavno riječ o tajnoj vladinoj letjelici - Nijemci su tijekom WW2 imali nacrte letjelice kodnog imena "Teller" (tanjur), koja je izgledom bila k'o jaje jajetu sa ovim NLO-om. Što se sve razvijalo poslije WW2 - tko zna.

Slazem se sa svim osim sa frizbijem :D, moguce da je USAF imao prste u tome.
BTW, neki dan sam naletio na ovaj zanimljivi filmic na youtube-u i odlucio sam ga podjeliti sa vama.

Roshi
Unskilled
Unskilled

Postby Afro » 07.04.2009., 11:32

Iste tak'e i u Bosni... :D
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Toscany » 22.04.2009., 22:32

Znaci Maje, Inke su pobjegli pred Spanjolcima i kolonizirali Mjesec i naisli na Egipcane...
I sada mozda cak i ratuju... :D :D :D :D :D :D :D :D :D
A mi kada se spustimo na mjesec smo Bogovi... ;D :cro:

Sklona sam inace raznim teorijama urota, i slicno. X-files...ali ovaj film mi je komican.
Toscany
Professional
Professional

Postby Toscany » 22.04.2009., 22:37

Lord_Data wrote:Dali je iko razmišljao da smo mi možda jedina intelegencija u svemiru, jest da je mala vjerovatnoća ali ipak postoji vjerovatnoća. I dali bih tada ljudska rasa u nekoj budućnosti širila se svemirom i kako bih to izgledalo.

Da...razmisljala sam o tome...ali jednostavno mi je nevjerojatno da samo na nasem planetu je toliko puno vrsta od ljudi pa do raznorazne flore i faune...
Nekako mi je svemir prevelik da bi bili samo mi sami u njemu kao jedina inteligencija.Ako je tako onda ce ljudska rasa preplaviti svemir i mozda uz razne geneticke gluposti napraviti sama od sebe jos par vrsta.

Ali mislim da nije tako.. :)
Toscany
Professional
Professional

PreviousNext

Return to Znanost