[Na rubu] Jesmo li sami u svemiru i NLO-i

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

[Na rubu] Jesmo li sami u svemiru i NLO-i

Postby Carl Blackmore » 04.02.2006., 22:39

eto...
siguran sam da ovdje ima puno stovatelja ove teme.
Otvaram diskusiju o svemu vezanom za gore navedeno.
Cool slike su dobrodosle(nemojmo fakane stavljat).
Pogotovo bi volio znat ima li ko kakvih dobrih linkova vezanih za vidjenja UFO-a na nasem podrucju i udruge koje se time bave.

Kocka je bacena :D

(dopustite mi da proslavim svoj 200ti post - weeeeeeeeeeeeeeeee)
Well if you're lookin' for trouble
I'm the man to see
If you're lookin' for satisfaction
I'm satisfaction guaranteed
I'm as cool as a body on ice
Or hotter than a rollin' dice
Send you to heaven
Take you to hell
I ain't foolin'
Can't you tell...
Carl Blackmore
Active
Active

Postby Carl Blackmore » 04.02.2006., 22:49

Image
to bi bila Aurora...tajni projekt o kojem se suska vec 10-ak godina...
navodno nekoliko puta videna uzivo.
Sposobna za brzine od Mach 6-mach12 i vise(zavisi od izvora)
Ovo je slika kondenzacije kakvu bi ostavljao motor kakavog navodno upotrebljava Aurora...nije fake...videne su dosta cesto iznad amerike

Image
I'm the man to see
Send you to heaven
Take you to hell
I ain't foolin'
Can't you tell...
Carl Blackmore
Active
Active

Postby Igor » 04.02.2006., 22:55

Meni su zanimljiva ona podrucja...

imamo Area 51 i Area 19

Svi su culi za Area 51

a Area 19 je zanimljiva po tome sto tamo ima jedna zica (dalekovod) od 38,000 W struje, i samo nestaje u zemlju u Area 19...
...takvo ensto sma procitao relativno davno...
Igor
Veteran
Veteran

Postby Carl Blackmore » 04.02.2006., 23:12

da, cuo sam za Area 19...
evo i neceg smijesnog vezanog za Area 51...
(Avioni koji dovoze "radnike" u Area 51 imaju sticker Janet, i lete iz las Vegasa)
Image
I'm the man to see
Send you to heaven
Take you to hell
I ain't foolin'
Can't you tell...
Carl Blackmore
Active
Active

Postby I.D.I.C. » 04.02.2006., 23:20

Interesantna tema uvijek...UFO...jesmo li sami....

Mislim da nismo...a valjda ćemo do?ekati da ostvare sa Zemljom prvi kontakt... :D ...sigurno im nismo interesantni,jer ...SETI institut je taj koji se bavi istraživanjima izvanzemaljskih oblika života i još nitko se nije javio. Ustvari pro?itala sam da ima dosta nekih šumova na frekvencijama koje prate, ali ne mogu još to da dešifruju...Tko zna, možda nas motre i ?ekaju da se razvijemo još malo....

Evo nekih linkova o UFO nad Likom od prošle godine...

UFO nad Likom uzrok ma?arske nesreće!ć

NLO ?lanak
Image

Image
Infinite Diversity in Infinite Combination!

'' I can't sacrifice the present waiting for a future that may never happend!''
- Chakotay in ''Resolutions''
I.D.I.C.
Respected
Respected

Postby Miroslav » 05.02.2006., 00:11

radi li tko od vas honorarno za Majestic 12ć :D ;D
ImageImageImage

Peter: Walter, what are you doing?
Walter: I'm dosing a caterpillar.
Peter: Dosing? As in LSD?
Walter: It's a special blend.
Peter: I see. Hey, guess what just happened? Finding out that my father gives drugs to bugs, somehow just became a typical moment in my life.
Walter: Wonderful, isn't it?
Miroslav
Editorial
Editorial

Postby Carl Blackmore » 05.02.2006., 01:04

ja ne... :-)
I'm the man to see
Send you to heaven
Take you to hell
I ain't foolin'
Can't you tell...
Carl Blackmore
Active
Active

Postby Fenix » 05.02.2006., 01:46

Što se ti?e dali smo sami u Svemiru statisti?ki je nemogu?e, u našoj galaksiji ima 400 mil. zvijezda. A ima ogroman broj galaksija. Samo u našem sustavu, postoji život na jednom planetu a vrlo je vjerovatno bilo ili ima na Marsu i Europi. To baziram na onoj '' gdje ima vode ima života ''. Pa onda broj živih inteligentnih bića samo u našao galaksiji je ogroman, a o Svemiru sa ne govorimo.

A da se koriste neke, vanzemaljske tehnologije u to sam 80% siguran, nemojmo odmah '' ljudi su idioti i to ne mogu napraviti sami '' možda možemo
Image
It's time to kick ass, and chew bubble-gum ! And I'm all out of gum...
Fenix
Veteran
Veteran

Postby ST T'Pol » 05.02.2006., 02:25

Kao što re?e u jednom filmu Džodi Foster kada bi u univerzumu od živih bića postojali samo mi tj. kada bi života bilo samo na Zemlji bio bi to užasno protraćen prostor! Ovo dole je slika sa jednog mini filmića gde je snimljen UFO to je ono što sam ja nevešto zaokružila ne vidi se baš najbolje.
"I understand your concerns... request denied." - Data
Vox Populi mail kontakt voxpopuli@sfcentar.com
ST T'Pol
Elite
Elite

Postby Afro » 05.02.2006., 02:47

Kad je NLO u pitanju zanimljivo je što je svaka civilizacija vidjela na nebu ono što je njoj odgovaralo: stari Rimljani su vidjeli leteća koplja i leteće štitove, isti slu?aj je i sa Makedoncima, Grci su vidjeli trokute i druga geometrijska tijela... Prava najezda NLO-a je bila u vrijeme II svj. rata; ondašnje savezni?ke bombardere iznad Njema?ke (u kasnijoj fazi rata) navodno su pratile malene leteće kugle, a savezni?ki su ih piloti nazvali "foo fighters".

Nijemci su imali u fazi razvoja projekt "Teller" (tanjur), a skica te letjelice nevjerojatno podsjeća na leteći tanjur. Ina?e, izraz "leteći tanjur" poti?e od ameri?kog farmera Kennetha Arnolda koji je leteći svojim malenim avionom susreo NLO-e i u lokalnim novinama ih opisao "kao nešto što li?i ba?enom tanjuru".

Btw, može ovo i u Znanost... Ajde, move this topic! :)
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Spock » 05.02.2006., 03:12

Africa wrote:Btw, može ovo i u Znanost... Ajde, move this topic! :)

Yes sir :)
[ Infinite diversity in infinite combinations ]
Spock
Elite
Elite

Postby Orionche » 05.02.2006., 03:57

I.D.I.C. wrote:...sigurno im nismo interesantni,jer ...SETI institut je taj koji se bavi istraživanjima izvanzemaljskih oblika života i još nitko se nije javio. Ustvari pro?itala sam da ima dosta nekih šumova na frekvencijama koje prate, ali ne mogu još to da dešifruju...

Ne o?ekuj neku vijest na CNNu kada to otkriju. :) SETI je pod nadzorom ameri?ke vojske (?isto sumnjam da je sve to nezavisno) i posve sigurno neće dopustiti da se takva vijest objavi u javnosti dok oni ne prou?e podatke/uspostave daljnji kontakt/štoveć naprave. :)

Ina?e, vidio sam neko poveće crveno svijetlo na nebu, stacionarna orbita. Satelit nije bio sigurno jer znam kako ih raspoznati, da li je zvijezda, nisam siguran.

Uglavnom, dva dana je bilo gore na istom mjestu, kasnije ju nisam mogao naći. :)
Image Image

I hold a scrap of paper in the darkness and light it. I watch it burn bright and curl, disappearing into nothingness, and the heat burns my fingers. Where has it gone? What has it become? I cannot shake the feeling that I have witnessed a form of transcendence.
-
Image
Orionche
Active
Active

Postby legs » 05.02.2006., 09:52

Vjerovali ili ne, ali UN upravo planira donjeti rezoluciju o raskrinkavanju svih tajnih dokumenata o NLOima i pripremiti ljude za kontakt sa vanzemaljcima u idućih 10 godina.

A United Nations Decade of Contact has four Objectives:

DISCLOSURE: Open, transparent, official governmental disclosure and declassification of all past and present programs related to extraterrestrial presence on Earth.

DECADE OF CONTACT: Public funding by U.N. Member Nations and by the UNITED NATIONS of a 10 year process of formal public education, scientific research, educational curricula development, strategic planning, community activity, and public outreach about the extraterrestrial presence on Earth and the future of Earth in regard to the populated universe.

DISARMAMENT: A permanent ban on all space-based weapons and warfare in space through a Space Preservation Treaty Conference.

DIPLOMACY: UNITED NATIONS Public Interest Diplomacy seeking to make contact with Off-Planet Cultures now visiting Earth.

The Disclosure Project, a U.S.-based non-profit organization, on May 9, 2001, held a press conference at the National Press Club in Washington, D.C. in which numerous high-level military-intelligence, governmental and private sector witnesses publicly described experiences and evidence establishing that advanced Extraterrestrial civilizations are interacting with our terrestrial civilization at this time. link
legs
Elite
Elite

Postby Spock » 05.02.2006., 10:56

Pa dobro su se sjetili. Uopće mi nije jasno zašto bi neka paranoidna vlada/vojna organizacija sakrivala podatke o NLO-ima...
[ Infinite diversity in infinite combinations ]
Spock
Elite
Elite

Postby Coda » 05.02.2006., 11:43

Africa wrote:Kad je NLO u pitanju zanimljivo je što je svaka civilizacija vidjela na nebu ono što je njoj odgovaralo: stari Rimljani su vidjeli leteća koplja i leteće štitove, isti slu?aj je i sa Makedoncima, Grci su vidjeli trokute i druga geometrijska tijela... Prava najezda NLO-a je bila u vrijeme II svj. rata; ondašnje savezni?ke bombardere iznad Njema?ke (u kasnijoj fazi rata) navodno su pratile malene leteće kugle, a savezni?ki su ih piloti nazvali "foo fighters".

Nijemci su imali u fazi razvoja projekt "Teller" (tanjur), a skica te letjelice nevjerojatno podsjeća na leteći tanjur. Ina?e, izraz "leteći tanjur" poti?e od ameri?kog farmera Kennetha Arnolda koji je leteći svojim malenim avionom susreo NLO-e i u lokalnim novinama ih opisao "kao nešto što li?i ba?enom tanjuru".

Btw, može ovo i u Znanost... Ajde, move this topic! :)

To je istina, ali ja samim time što su vidjeli sli?ne stvari... tj leteće objekte to je već sumnjivi...... a tko zna da li možda nisu vidjeli identi?ne stvari, ali su ih protuma?ili na razli?ite na?ine...... povezujući ih s svojim bogovima....

Što se tiće foo fightersa znanstvenici su nabacili neko moguće objašnjenje.... nešto sli?no kao grmljavina.... nakupina elektriciteta koja se zbog neke sile drži ?vrsto formirana...... Potpuno identi?na stvar se spominje i u Jules Verneom Putu u središte zemlje..... zanimljivo....

A ovo što kažeš da su Njemci razvijali projekt Teller to sam i ja ?uo.... postoji jedna teorija da su i uspijeli ostvariti sve to... i da od tuda leteći tanjuri......
Image Image
Image Image Image
Coda
Editorial
Editorial

Next

Return to Znanost