[Na rubu] Jesmo li sami u svemiru i NLO-i

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Jesmo li sami u svemiru i NLO-i

Postby Mithrandir » 11.06.2009., 21:59

Jedan od glavnih razloga zašto ljudi odbijaju teoriju da smo sami, tj. jedini samosvijesni organizmi u svemiru, je i strah od odgovornosti... Život kakav se razvio na Zemlji, i mi s njim, je rezultat iznimno osjetljive ravnoteže sila, i da je i jedna od njih bila drugačije moguće da se nikada ni ne bi razvio. I šanse da se razvije su bile beskrajno malene, ali s obzirom na veličinu svemira, negdje su se uvjeti morali posložit da život buja. Pitanje: Jeli logično vjerovati u postojanje života drugdje u svemiru, s obzirom na beskrajno velike kombinacije uvjeta potrebne za razvitak života? I ako smo sami svemiru, ako smo jedini "pametni organizmi", koliko smo, ako smo uopće iskoristili tu šansu koja nam je dana?
Ja osobno vjerujem da života ima drugdje, ili ga je barem bilo prije nas (long time ago,in a galaxy far, far away). Istinabog uvjeti da se život razvije su beskonačno maleni, ali i svemir je beskonačno velik, i vremenski nije ograničen tako se svaka od beskonačno mnogo kombinacija mogla odviti prije pojave života, možda čak i sam život je mogao nastati beskonačno mnogo puta...
Image
Mithrandir
Advanced
Advanced

Postby Afro » 12.06.2009., 06:40

Mithrandir - strah od odgovornosti? Prema čemu, pobogu? Osobno sam duboko uvjeren da život postoji u svemiru. Ova "odgovornost" koju spominješ rezultat je religijskih nebuloza i ljudi koji su si malo previše umislili.

Osobno idem od čiste vjerojatnosti: ako je samo u našoj galaksiji 400 milijardi (MILIJARDI!!!) zvijezda, a u svemiru ima barem 100 milijardi (MILIJARDI!!!) galaksija, računaj koliko je to planetarnih sustava. Negdje, na nekom planetu (po meni) MORA postojati život. Vjerojatno ga ima i ovdje, u našoj blizini. Europa je najizgledniji kandidat.

Da pojasnimo još nešto: ljudi često podrazumijevaju za život izvan Zemlje da je na razini naše civilizacije, ili je pak razvojem ispred nas. Samim time očekujemo

a) da riješe sve naše probleme vezane uz kroničnu glad za energijom
b) riješe rastuću poluciju Zemlje

Vjerojatnost da su vanzemaljci baš takvi malo mi je klimava. Vanzemaljski život znači postojanje BILO KAKVOG Života izvan Zemlje, a u tu definiciju ulaze virusi, bakterije, spužve, lišaji... I sve mi se čini da ćemo prije naći tako što, negoli kontaktirati sa nekim iz "Contacta" ili ratovati sa nekim iz "Dana nezavisnosti".

Uostalom, tko kaže da vanzemaljci hodaju uspravno na dvije noge? Možda imaju tri, četiri? Šest? Možda puzaju? Možda lete? Možda plivaju? Možda su anaerobni?
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Mithrandir » 12.06.2009., 12:27

Pa strah od odgovornosti je opravdan i sasvim normalan u jako nevjerovatnom slučaju da jesmo sami... Zamisli samo toliki svemir i jedini organizmi sposobni da okoliš oblikujemo po svojim potrebama smo mi! ::( Mene od same pomisli na to hvata jeza. Kad pogledaš koliki je svemir a mi se tu glođemo oko 30kvadrata zemlje i par rupa ispunjenih naftom. U tom smislu strah od odgovornosti. Jer postoji određena utjeha u pomisli, ako smo ovoliki debili da trujemo zrak koji udišemo, i vodu koju pijemo, ako dopuštamo da 98% svjetskog bogatstva drži 2% populacije svijeta, valjda negdje drugdje ima netko pametniji koji će bolje znat iskoristit dar života.
Ja sam i napisao da vjerujem da postoji život negdje drugdje, jer je svemir prevelik, i previše vremena je prošlo, da se "kockice poslože" u korist života samo na našem planetu. Također se slažem da život drugdje ne mora bit antropomorfan(bipedalnost, kralježnica, dvospolnost, tjelesnost) i vrlo je malo vjerovatno da jest. Možda udišu CO2 izdišu kisik... Tko zna :D
A
Image
Mithrandir
Advanced
Advanced

Postby Colonel Šotif » 26.08.2009., 20:16

Mislim da ćemo morati pričekati dok se Zefram Cochrane rodi i napravi Warp pogon pa da nas Vulkanci kontaktiraju :)

Još da dođu samo Vulkanke i da su sve neke poput T'Pol :yey:
'Bones': Don't pander to me, kid. Solar flare might crop up, cook us in our seats. And wait till you're sitting pretty with a case of Andorian shingles, see if you're so relaxed when your eyeballs are bleeding. Space is disease and danger wrapped in darkness and silence.
Kirk: Well, I hate to break this to you, but Starfleet operates in space.
'Bones': Yeah. Well, I got nowhere else to go, the ex-wife took the whole damn planet in the divorce. All I got left is my bones.
Colonel Šotif
Master
Master

Postby Miroslav » 01.10.2009., 21:05

Španjolski vojni zrakoplovi napadaju NLO.

Što mislite je li ovo autentično ili lažnjak? Meni djeluje dosta uvjerljivo, no CGI može svašta. :D
ImageImageImage

Peter: Walter, what are you doing?
Walter: I'm dosing a caterpillar.
Peter: Dosing? As in LSD?
Walter: It's a special blend.
Peter: I see. Hey, guess what just happened? Finding out that my father gives drugs to bugs, somehow just became a typical moment in my life.
Walter: Wonderful, isn't it?
Miroslav
Editorial
Editorial

Postby Afro » 02.10.2009., 08:23

Netko je preforsirao sangriu. :)
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Shone » 06.05.2011., 18:48

Naravno da nismo sami svemir ma kakav svemir bre sama nasa galaksija je ogromna mogucnost nalazanja zivota kakog mi poznjamo su ogromne a kamoli onog kojeg ne poznajemo ljudi su aroganti sve mislimo da smo najpametniji da se sve vrti oko nas tako da pravljene Federacije kao u Star Treku predstavlja ne SF nego pravu fantastiku kako se ponasamo tako cemo i da prodjemo nemojte me pogresno shvatiti ali tako je arogancija,superirormost , da se lemamo medjusobmom i mrzimo je u nasim genima taki smo zato ja polazem nade da nas neko poseti i da se stavi vise tacka na to :beer: :D
Image
Shone
Intermediate
Intermediate

Postby captain » 06.05.2011., 23:48

Nismo , ali pitanje je samo koliko su drugi napredni ..dal se radi o bicima primitivnijih mogucnosti ili cak zivotinja koje nisu nesto inteligentne ili se radi o alienima naprednijim od nas ..osim tog pitanja , drugih nema jer je sasvin jasno da nismo sami u svemiru
Alo Alo This is red dwarf calling Night Hawk to tell you that only fools and horses work on bing bang theory :D
captain
Master
Master

Postby ROCKETMAN » 08.05.2011., 16:52

Naravno da nismo sami! Valjda ja znam :D .
Mislim da je stupanj razvoja civilizacija manje bitan, bitnija je kemija, najveću opasnost za ljude bi predstavljala kemijski slična vrsta na tehnološki puno višem stupnju razvoja, u tom srazu mi nebi imali puno šanse.
E=m*c2 +/- tabla pancete, and don't forget to boogie!!!

evanđelje po putniku 2.0 .16 : "...ne stani nogom u govno..."
ROCKETMAN
Respected
Respected

Previous

Return to Znanost