[Na rubu] Majestic 12, Područje 51, Roswell itd.

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Vjerujete li da su NLO-i stvarnost....

DA
13
87%
NE
1
7%
Čista glupost... prijevara
1
7%

Total votes : 15

Postby legs » 23.03.2007., 14:37

Ne znam Francuzi isto navodno sve zataškavaju recimo u članku na wikipediji za francuskog ufologa Jacquesa Vallea piše " Six years later in 1961, while working on the staff of the French Space Committee, Vallée witnessed the destruction of the tracking tapes of unknown objects orbiting the earth. These events contributed to Vallée's long-standing interest in the UFO phenomenon."
Valle je također istraživao masovna viđenja NLO-a 1954. kada je preko 200 ljudi diljem Francuske, i drugih zemalja, imalo viđenja NLO-a i njihovih "malih dlakavih" putnika. To se zvalo French flap.

BTW dali se još uvjek netko sjeća iz 2004. godine kada su na svim televizijama puštali snimke NLO-a iznad Meksika od strane njihove vojske i govorili kako će uskoro prestati zataškavanje http://www.youtube.com/watch?v=wgdZ_yGFMP0
legs
Elite
Elite

Postby Locutus DM » 23.03.2007., 15:07

za to nisam čuo, ali sam sada pogledo video...zanimljivo, znaći da ako lik govori istinu, postoje pravi dokazi o NLO-ima.
Očito da je SAD zataškao i Meksikance da i dalje o tome javno govore, jer nitko jos nije potvrdio postojanje NLO-a...što je po meni glupo, ako postoje i ako nas posjećuju neka vojska i vlade tih država upoznaju javnost sa tim problemom...

postoje sam dvije mogućnosti zbog kojih nas posjećuju, a to svi znate koji su:
1) invazija - jednostavno da nas istreijebe, to im nije problem, mislim da se neće dogodit
2) proučavanja - da znaju što imamo od tehnologije i da nas spijaju
3) saveznici ili prijatelji makar mislim da to nije, što ćemo im mi!
Locutus DM
Professional
Professional

Francuska otvorila NLO arhivu

Postby ST T'Pol » 25.03.2007., 00:46

Francuska otvorila NLO arhivu

Image

Francuska je prva država koja je objavila dosjee X: Nacionalna svemirska agencija otvorila je web stranicu na kojoj je dokumentirano više od 1600 slučajeva u zadnjih pedeset godina.

Online arhiva, koja će se nadopunjavati novim slučajevima kako će biti obrađivani, u preciznim detaljima katalogizira slučjeve, koji variraju od onih koji je lako odbaciti, do onih koji i dalje zbunjuju i najtvrdokornije znanstvene nevjernike.

"Prvi smo na svijetu", rekao je Jacques Patenet, aeronautički inžinjer koji vodi ured za proučavanje "neidentificiranih aerosvemirskih pojava" pri Nacionalnoj svemirskoj agenciji (CNES).

Poznati kao OVNI na francuskom, NLO-ovi uvijek stvaraju veliki interes koji prate nebrojene teorije zavjere o vladinim tajnim zataškavanjima tih pojava jer su isuviše "osjetljive ili uzbunjujuće za javnost".

"Slučajevi poput onog u kojem je jedna gospođa tvrdila da je vidjela objekt koji izgleda kao leteća rola wc-papira definitivno nisu vrijedni truda", kaže Patenet.

No, zato se vrlo ozbiljno pristupa mnogim slučajevima kojii uključuju veliki broj uzastopnih viđenja – postoji najmanje jedan slučaj koji su prijavile tisuće ljudi širom Francuske – i dokaze kao što su paljevine te radarska očitanja koja pokazuju uzorak leta ili ubrzanja koja pobijaju fizikalne zakone.

Neobjašnjivo
"Od 1600 slučajeva ragistriranih od 1954. godine, gotovo 25% je klasificirano kao 'tip D', što znači da smo unatoč dobrim ili vrlo dobrim podacima i uvjerljivim svjedocima, suočeni s nečim što ne možemo objasniti", rekao je Patenet.

Tako je, primjerice, 8. siječnja 1981. kod grada Trans-en-Provence na jugu Francuske, jedan čovjek koji je radio u polju izvijestio kako je čuo čudno pištanje i vidio objekt nalik tanjuru, promjera od oko 2,5 metara, kako se spušta na udaljenosti od oko 50 metara.

"Tamnosivi tanjur poletio je gotovo istovremeno, ostavljajući iza sebe sprženu zemlju", rekao je čovjek policiji. Istražitelji su snimili fotografije te su skupili i analizirali uzorke zemlje i raslinja, ali do dana današnjeg nisu dali nikakvo, a kamoli zadovoljavajuće objašnjenje.

Blještava svjetla
S druge strane, gotovo je tisuću svjedoka reklo da je 5. studenog 1990. na nebu vidjelo blještavo treperava svjetla. Kad su prijavljivali viđenje NLO-a nisu bili ni svjesni da su zapravo vidjeli komad rakete koji je ulazio u Zemljinu atmosferu.

"Ne trebamo uvijek imati dokaz da su iza neobjašnjivh pojava izvanzemaljci", kaže Patenet. "Ali trebamo i najmanji dokaz da nisu".

CNES godišnje dobiva između 50 i 100 izvještaja o NLO-ima, koje im u najvećem broju slučajeva u pismenom obliku dostavlja policija. "Od tih prijava, samo 10% slučajeva nisu vrijedni istraživanja", kaže Patenet.

Druge zemlje, pogotovo Velika Britanija i SAD, također, više ili manje sustavno, skupljaju podatke o neidentificirani letećim objektima.

U Sjedinjenim Državama informacije o točno određenim slučajevima građani mogu dobiti na temelju Zakona o pravu na pristup informacijama.

"No, mi smo se odlučili za drugačiji prisup te smo javnosti omogućili pristup svim slučajevima", rekao je Patenet.

Namjera je bila olakšati pristup podacima za istraživanja znanstvenicima, ali i drugim NLO zaljubljenicma.

Sama stranica, koja se zbog prevelikog prometa još uvijek povremeno ruši – jako je dobro organizirana, a mogu se pronaći čak i skenirani policijski izvještaji o posjetama NLO-a.

net.hr
"I understand your concerns... request denied." - Data
Vox Populi mail kontakt voxpopuli@sfcentar.com
ST T'Pol
Elite
Elite

Postby Dario » 25.03.2007., 21:31

Možeš mislit kak u SAD-u građani mogu dobiti informacije, no izgleda da sve više vlada se odlučuje polako pripremati sve građane za mogućnost posjeta NLO-a jer kad bi se stvarno obznanilo da postoje dokazi o posjetu vanzemaljaca to bi bio jako veliki šok za cijeli svijet i sve stanovnike Zemlje. Zamislie to o tome bi pisale novine, televizija svi bi samo o tome pričali i razmišljali, trebalo bi puno vremena da ljudi to prihvate i nastave normalno živjeti. Nije to šala zato me ne čudi da svi to jako dobro skrivaju.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Mandich » 26.03.2007., 06:15

Sinoc sam gledao jedan dokumentarac. Terrence McKenna - Shamanistic Approach to Ufo's. Odgledao sam nekih 15 min prije nego sam zaspao tako da nisam sve dobro pohvatao još no lik govori kako su UFO fenomeni izmišljotina od strane čovjekovog mozga, kao neki mehanizam samoobrane od globalnog zatopljenja, ... Ne drži mi baš to vodu s obzirom da se kroz cijelu povijest viđaju UFOovi..
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

UFO - istina ili laž???

Postby Bones » 26.03.2007., 20:36

UFO, NLO... ili poznatije pod nazivom "leteći tanjur"... čudan fenomen koji se pojavljuje kroz cijelu povijest čovječanstva... gotovo u svim civilizacijama svijeta nalazi se neki "dokaz" što potvrđuje tvrdnju da ovaj fenomen nije samo mit...

ljudi koliko znate o ovom fenomenu...
bavim se ovime več dugo.. jako dugoooo...
pa malo da razmijenimo informacije....
radim trenutno na jednoj karti viđenja NLO-a na području Hrvatske, BIH i Slovenije kroz poslijednjih pedesetak godina... budem stavio sličicu karte... čim je završim...
ima toliko viđenja na prostorima bivše juge... ali od tih viđenja... samo se svega 30% može uzeti na razmatranje kao vjerodostojan dokaz o postojanju NLO-a na ovim prostorima
Image
Bones
Respected
Respected

Postby Ranko » 26.03.2007., 20:40

Tema spojena u vec postojecu, anketa ostaje.

Usput, koja je razlika između opcija "Ne" i "Glupost"?
Image Image Image

"Better dead than smeg!" - Arnold Judas Rimmer
Ranko
Admin
Admin

Postby Mandich » 26.03.2007., 20:52

Hvala na spajanju. Naravno glasao sam: DA! Idem baš završiti: Terence McKenna - Shamanic Approaches to the UFO dokumentarac.
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Ranko » 26.03.2007., 20:55

Ajde navedi te dokumentarce koje si gledao, reci nesto o njima. Ili makar koji je nekako najkvalitetniji. Pretpostavljam da nisu svi prepuni frikova koji pricaju o vladinim urotama, otimanju ljudi radi inseriranja analnih sondi i tako dalje. :D
Image Image Image

"Better dead than smeg!" - Arnold Judas Rimmer
Ranko
Admin
Admin

Postby aqua_byte » 26.03.2007., 21:24

cini mi se kako je ondje nesto slicno Dosjeima X
aqua_byte
Professional
Professional

Postby Dario » 26.03.2007., 22:26

Ja naravno vjerujem u te stvari i vjerujem da ti ljudi nisu prevaranti, jer se fenomen javlja kroz stoljeća.

@Bones jedva čekam vidjeti tu kartu viđenja NLO-a na našim prostorima.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Locutus DM » 27.03.2007., 07:07

Vjerujem da postoje NLO-i i da su nas kroz povijest posjećivali, jer bi bilo nemoguce da smo sami u svemiru.

ima par dokumentaraca, gledao sam jedan NLO: Bliski susreti ( izašao je prije godinu dana u Slobodnoj Dalmaciji, mislim da je dijelo ekipe Naked Science), uglavnom dokumentarac je (barem meni) dosta dobar, objašnjava viđenja, traganje za NLO-ima, mogućnosti postojanja istih itd.
Locutus DM
Professional
Professional

Postby Bones » 27.03.2007., 22:09

wow .. nisam ni znao da ova tema postoji.. bio sam otvorio neš slično ufo.. mit ili stvarnost.. haha.. al eto ovo mi bolje... vjerujem da postoji nešto pored ljudi o.. od tolikog svemira pa nemoguće da smo jedina inteligentna vrsta... ... a o ufo-ima se da raspravljati.. ima dosta toga... :D
Image
Bones
Respected
Respected

Re: Majestic 12, Područje 51, Roswell itd.

Postby ST T'Pol » 17.11.2007., 01:14

Piloti veterani traže rešavanje NLO misterije u Rozvelu

Bivši piloti američkog ratnog vazduhoplovstva zatražili su da NASA ili Pentagon obnove decenijama dugu istragu o mogućoj poseti vanzemaljaca pre 60 godina. Tako bi trebalo da se stavi tačka na još nerazjašnjenu misteriju - da li se u blizinu gradića Rozvel spustio vasionski brod iz koga su "išetali" vanzemaljci ili je reč o takozvanoj "masovnoj iluziji".

Piloti-veterani, nekoliko komandanata ratnog vazduhoplovstva i brojni stručnjaci različitih profila iz sedam zemalja, u čije se iskustvo i znanje ne može sumnjati, javlja Rojters, oformili su neku vrstu "Panel udruženja" koje je zatražilo obnavljanje istrage.
Oni smatraju da će otkrivanje pune istine o tome "ko se spustio i iskrcao iz vasionskog broda s neke druge planete pre šest decenija" biti od izuzetne važnosti ne samo za nacionalnu i međunarodnu bezbednost već i da se odgovori na sve češće tvrdnje žitelja nekih delova SAD poslednjih meseci da su svojim očima videli "leteće tanjire, blještave kugle i druge neobične predmete koji su lebdeli nad njima".
Otuda i osećanje da je potencijalni demokratski predsednički kandidat Denis Kučinič neopravdano bio izložen podsmehu kad je tvrdio da je lično video neidentifikovani leteći objekat(NLO) jer i piloti kao i drugi stručnjaci upozoravaju da "još uvek neidentifikovani tajanstveni leteći objekti nisu stvar za podsmeh".
"Posebno želimo da skrenemo pažnju zvaničnicima ali i javnosti u SAD da posle terorističkih napada na Njujork i Vašington 11. septembra 2001. godine ne treba ignorisati radarske snimke koji se ne mogu povezivati ni sa jednim postojećim avionom ili helikopterom" - upozorili su na nedavno održanoj konferenciji za novinare učesnici Panela, od kojih je svako lično video NLO ili već učestvovao u istrazi ovog fenomena.
Zahtev za obnavlajnje istrage naglo je aktuelizovan prošlog meseca kad je Kučinič, kongresmen iz Ohaja, u toku TV debate s drugim demokratskim predsedničkim kandidatima izjavio da je video NLO.
Najveći broj navodnih "susreta" sa NLO pokazao se kao "pogrešna identifikacija aviona, satelita ili meteora" ali je jedan od učesnika Panela, inače dugogodišnji istražitelj britanskog ministarstva odbrane, naglasio da je "ipak najmanje pet odsto incidenata ostalo neobjašnjeno jer su zvanične vlasti odbile da obave detaljnu istragu i o rezultatima obaveste javnost".
"Pitanje je kome će te verovati - sopstvenim nepouzdanim očima ili vladinim zvaničnicima? " - primetio je Džon Kalahan, bivši istražitelj američke Federalne vazduhoplovne administracije(FAA).
On je podsetio da je CIA 1987. godine pokušala da zabašuri pojavu ogromne blještave lopte, četiri puta veće od džambo-džeta, iznad Aljaske.
"Obnabvljanje istrage, u to sam uveren, izazvaće različita reagovanja, od besa do radoznalosti" - izjavio je Fajfi Sajmington, bivši guverner države Arizona, koji je podsetio da je bio jedan od nekoliko stotina ljudi koji je 1997. godine svojim očima video letilicu u obliku delte, obavijenu jarkom svetlošću, kako leti iznad grada Feniksa.
Američko ratno vazduhoplovstvo istraživalo je 12.618 izveštaja o pojavi NLO-a između 1947. i 1969. godine u okviru "Projekta plava knjiga". Istražitelji su zaključili da "eventualne pojave NLO ne predstavljaju pretnju" kao i da "ne postoje dokazi o neprijateljima iz svemira niti o delovanju uređaja super tehnologije".
"Od vremena kad je okončan 'Projekat plava knjiga', nije se dogodilo ništa što bi podržalo zahtev za obnavljanje istrage o NLO i vanzemaljcima" - saopštila je Komanda ratnog vazduhoplovstva.

blic.co.yu
"I understand your concerns... request denied." - Data
Vox Populi mail kontakt voxpopuli@sfcentar.com
ST T'Pol
Elite
Elite

Previous

Return to Znanost