[Na rubu] Putovanje kroz vrijeme

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Postby Igor » 26.08.2005., 01:47

evo i ja downloada
Igor
Veteran
Veteran

Postby annika_cat » 27.08.2005., 18:14

i ja...hm damanhur ..no bimo vidli ,idem pro?itati
annika_cat
Intermediate
Intermediate

Postby Dario » 28.08.2005., 15:58

Ja pro?ito i hvala ti Seliak kaj si to stavio da svi možemo skinuti no nažalost ne daje baš puno objašnjenja o tome kako se može putovati kroz vrijeme jedino se govori o tome da se može i da su neki ljudi putovali. Ovi u Damanhuru mogu putovati sa svojim tijelom ili se pak presele u n?ije tijelo u prošlosti pa kroz njega doživljavaju stvari. No kažu da je to teško za objasniti pa nema nikakvog objašljenja; šteta.

Drugi dio sa Philadelfija eksperimentom daje samo objašnjenje da postoji pet dimenzija tri prostorne i dvije vremenske s tim da mi valjda znamo 4. ali onu petu baš ne objašnjavaju. Šteta sve se svodi na pri?ice bez objašnjenja :(

Tesla je imo super ideje i teorije ali je izgleda velik dio toga ili gotovo sve bilo u njegovoj glavi, tako da je teško bilo što od toga ponoviti.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Igor » 28.08.2005., 17:23

Evo ljudi ja se uhvatio jos malo pisanja o putovanju kroz vrijeme...

pa evo mozete procitati:

ako nesto mozda nije jasno, samo pitajte p[a cu pokusat objasnit, jer znam da koji put nesto sto napisem se bas i lako ne razumije...
...ali mislim da je ovo dovoljno razumljivo.
Igor
Veteran
Veteran

Postby Dario » 28.08.2005., 20:12

Evo pro?ito i moram re?i da je dosta logi?no i smisleno to što si napiso Igore ali mislim da kao što postoji više prošlosti tako isto postoji i više budućnosti pa u svakom našem trenutku postoji puno mogućnosti i mislim da sam negdje pro?ito da se u kvantnoj mehanici kaže da sve ono što se može ostvari će se i ostvariti sve kombinacije. Što zna?i da bi mi teoretski mogli putovati u budućnost i praktićki birati što ćemo vidjeti ali to nemora nužno zna?iti da će se upravo to i dogoditi u našoj stvarnosti. Kao što se povratkom u prošlost stvori novi svemir koji je jednak našem ali se i mjenja tako i odlaskom u budućnost odlazimo u drugi svemir koji je po uzoru na naš ali da li će naš biti takav ko zna :) Možda je dobar primjer rast populacije mi sada imamo negativan prirast pa bi se teoretski za 10 godina moralo smanjiti stanovništvo u RH, ali taj trend se već može promjeniti za godinu dana pa bi budućnost u 2015 drugaćije izgledala da u nju do?emo iz 2005 ili 2006 :)

No naravno ovo je samo moje malo razmišljanje potaknuto Igorovim tekstom ko zna možda sam na potpuno krivom putu :)

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Igor » 29.08.2005., 02:21

drago mi je da ti se svidja... (mislim da ti se svidja)

BTW, ovo je moj post #1000...

yep, the big 1000
Igor
Veteran
Veteran

Postby ProcYon » 29.08.2005., 05:02

cestitam peace makeru
Image
ProcYon
Advanced
Advanced

Postby annika_cat » 31.08.2005., 18:32

hm ovo o damanhuru je komedija , kapsula za put kroz vrijeme se sastoji.."Ona sadrži spirale, kugle, kristale, elekromagnetska polja, oscilatore, lasersku tehnologiju, alkemijske materijale za aktivaciju, mehanizam punjenja" :lol: da i malo zmijskog znoja i žablje krake. ostatak teksta zvući interesantnije. ako ništa drugo ako muljaju rade to dobro :)
annika_cat
Intermediate
Intermediate

Postby annika_cat » 31.08.2005., 18:43

igor skinula sam tvoje...bacam se na ?itanje
annika_cat
Intermediate
Intermediate

Postby bURn » 01.09.2005., 22:10

annika_cat wrote:hm ovo o damanhuru je komedija , kapsula za put kroz vrijeme se sastoji.."Ona sadrži spirale, kugle, kristale, elekromagnetska polja, oscilatore, lasersku tehnologiju, alkemijske materijale za aktivaciju, mehanizam punjenja" :lol: da i malo zmijskog znoja i žablje krake. ostatak teksta zvući interesantnije. ako ništa drugo ako muljaju rade to dobro :)
dio s oscilatorima i EM polja i kristali mogu bi istina jer je tesla s njima radio (bez kristala :D ) možda oni iskorištavaju rezonanciju a kristal to možda pospješuje pa dobivaju vijerovatno nešt slićno skalarnim valovima
bURn
Apprentice
Apprentice

Postby Dario » 02.09.2005., 19:37

Ko zna, no jeste li gledali emisiju o Tesli on je tu opisam kao jako tužna, usamljena i pomalo depresivna osoba. Sad ne znam da li je on doista takav bio ili je na taj na?in prikazan u toj seriji koja je napravljena u isto tako u jedno depresivno razdoblje ljudske povjesti :)

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Spock » 02.09.2005., 20:32

Pa koliko se sjećam, i za Einsteina su rekli da je bio pomalo autisti?an...
[ Infinite diversity in infinite combinations ]
Spock
Elite
Elite

Postby Sheliak » 02.09.2005., 20:46

Sutra ujutro na rubu znanosti govore o Damanhuru, pa ko voli - nek izvoli :D
Sheliak
Expert
Expert

Re: Putovanja kroz vrijeme

Postby ST T'Pol » 05.11.2007., 03:04

Topic iz arhive.
"I understand your concerns... request denied." - Data
Vox Populi mail kontakt voxpopuli@sfcentar.com
ST T'Pol
Elite
Elite

Re: Putovanja kroz vrijeme

Postby erufu » 25.12.2007., 13:32

Hm.. kad smo već kod teorije paralelnih svjetova.. vraćamo li se u originalni svemir ako se vremenskom kapsulom vratimo netom nakon što smo s nekog mjesta otišli?

na poznatom (DW) primjeru:
Doktor je s Rose otputovao iz sadašnjeg vremena i otišli su na kraj svemira. U međuvremenu je Roseina majka proživjela život pun depresije i tuge jer ne zna gdje je nestala njena kći.
Noo.. ako se TARDIS vrati na isto mjesto nakon dvije sekunde Roseina majka ne doživljava nikakve veće posljedice.

moje pitanje je.. što se događa sa svemirom u kojem Jackie doživljava depresiju? Prestaje li on postojati zbog uzročno-posljedičnih veza (jer se TARDIS vratio na vrijeme)

Najjednostavnije rješenje je takvo da se te posljedice (Jackieino samoubojstvo) na kraju uopće ne dogode jer se TARDIS vratio u vremenu. Ili ne.

Drugo pitanje: koje je lokalno vrijeme za Doktora i Rose u TARDIS-u ili u njihovoj vlastitoj vremenskoj liniji tj. kako je Doktor doživio 900 i kusur godina ako se tijekom putovanja kroz vrijeme ono za njega stopira?
Ili je pretpostavka da postoji dvije ili više vremenskih linija (paralelni svjetovi?)

*zbunj*

Amberske kronike su zasad dale najbolje rješenje :D
Image

Iron Man = Cybermen wannabe.
erufu
Adept
Adept

PreviousNext

Return to Znanost