Sumerani

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Postby Mandich » 06.01.2007., 19:55

Ak cemo tako onda je lako moguce da smo mi, ljudi dosli iz buducnosti, iz nekog bolesnog perverznog razloga, te ostavljali te tragove kako bi nesto promjenili :P
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Locutus DM » 07.01.2007., 11:06

Mandich wrote:Ak cemo tako onda je lako moguce da smo mi, ljudi dosli iz buducnosti, iz nekog bolesnog perverznog razloga, te ostavljali te tragove kako bi nesto promjenili :P

ajd nećemo ulazit u misterije putovanja kroz vrijeme!!! molim vas!
Locutus DM
Professional
Professional

Postby Rygel » 07.01.2007., 12:39

Sumerani su vjerovatno 1. došli u kontakt sa ljudima iz atlantisa koji us ih naučili tim stvarima...

pogledajte http://www.sfcentar.com/forum/viewtopic.php?t=3618

tamo je legs stavio link na jedan dokumentarac o tome...
Image Image Image
Image
Rygel
Editorial
Editorial

Postby Dario » 07.01.2007., 21:32

Africa wrote:- Sumerani su bili međusobno podijeljeni na nezavisne gradove opasane visokim zidovima. Neki od njih su Ur, Uruk (prvi sumerski grad), Uma, Eridu... Sumeri su živjeli u Mezopotamiji, što znači "zemlja između dvije rijeke", koja leži između Tigrisa i Eufrata. To se područje naziva i kolijevkom civilizacije; Sumerani su napravili prva kola s kotačima, te je na području Sumera nastalo i prvo pismo (tzv. klinasto pismo). Oko 2350. godine p.K. Akađani osvajaju sumerske krajeve, što dovodi do gašenja sumerske kulture.

Da vrlo zanimljivo u školi u pravilu učimo o tome da su mogli napraviti kola sa kotačima, znali za vatru i možda za sjekiru ili lopatu, a ono oni znali stvari o Svemiru koje ni mi ne znamo. U Vedama se spominju letjelice koje su sposobne za interkontinetnalne letove i slično. E sad čak da su to i bili njihovi SF pisci i da je sve to samo plod njihove mašte i to je stvarno fascinanto to bi bilo kao da u delta kvadrantu doista postoje vrste kakve mi gledamo u Voyageru za koji mi znamo da je fikcija.

A što se tiće ove teorije o putovanju kroz vrijeme to je možda i najmanje vjerojatno jer sam mišljenja da je to nemoguće a druge je zašto bi ti putnici kroz vrijeme putovali samo u njihovo vrijeme a ne primjerice i u naše.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Mandich » 07.01.2007., 21:38

To za putovanje kroz vrijeme je bio sarkazam. Slazem se u potpunosti sa tvojim postom Dario. No na zalost, sto god mi teorizirali, ostat ce samo na tome. Kada javnost za to ne zna, ili ne zeli znati. Tako da ukoliko u nekom slucaju netko i zna sto se dogadjalo zasto bi nam rekli, kada nitko ne pita?
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Dario » 07.01.2007., 22:02

Mandich wrote:To za putovanje kroz vrijeme je bio sarkazam. Slazem se u potpunosti sa tvojim postom Dario. No na zalost, sto god mi teorizirali, ostat ce samo na tome. Kada javnost za to ne zna, ili ne zeli znati. Tako da ukoliko u nekom slucaju netko i zna sto se dogadjalo zasto bi nam rekli, kada nitko ne pita?

Pa evo mi pitamo i kad bi ja znao nekoga tko zna odgovor pito bi i njega :) No forum i služi da raspravljamo o takvim stvarima i da teoretiziramo, na forumu baš i ne možemo puno toga riješiti osim izmjeniti mišljenja i lagano porazgovarata. Možda se to čini malo, ali opet to je i puno jer je forum javan i svatko može vidjeti što mi pričamo tj tipkamo :)

Ali slažem se s tobom da ne možemo doći do istine jer je nitko od nas ne zna, ali već i razmišljanje o tome korak u pozitivnom smjeru.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Re: Sumerani

Postby timelord » 05.12.2011., 15:54

Prica govori kako su vanzemaljci trebali ljude za kopanje ruda koje su njima bili potrebni za nesto. Mislili su da bi bilo lakse napravit primitivno bice koje ce biti dovoljno pametno da zna kopati ali ne dovoljno pametno da se ne pitaju zasto rade. Tako je nastao homo erektus. Ali ambiciozni geneticar je htio stvoriti vrstu slicnu sebi sa svojom slobodnom voljom(homo sapiens). Naravno kada je stvorio homo sapiensa njegov se narod bunio te su odlucili napraviti katastrofu koja ce pobiti sve na uemlji. Kralj i njegov sin genericar su odlucili reci homo sapiensu (noi) reci sto ce se dogoxiti i dali su mu brod gdje ce on sakupiti dnk svih zivotinja na zemlji i kad potop stane klonirat nekoliko zivotinja i ljudi da se mogu razmnozavat
timelord
Registered
Registered

Postby igor2.0 » 07.01.2012., 19:03

timelord wrote:Prica govori kako su vanzemaljci trebali ljude za kopanje ruda koje su njima bili potrebni za nesto. Mislili su da bi bilo lakse napravit primitivno bice koje ce biti dovoljno pametno da zna kopati ali ne dovoljno pametno da se ne pitaju zasto rade. Tako je nastao homo erektus. Ali ambiciozni geneticar je htio stvoriti vrstu slicnu sebi sa svojom slobodnom voljom(homo sapiens). Naravno kada je stvorio homo sapiensa njegov se narod bunio te su odlucili napraviti katastrofu koja ce pobiti sve na uemlji. Kralj i njegov sin genericar su odlucili reci homo sapiensu (noi) reci sto ce se dogoxiti i dali su mu brod gdje ce on sakupiti dnk svih zivotinja na zemlji i kad potop stane klonirat nekoliko zivotinja i ljudi da se mogu razmnozavat

Dolazin u hr brzo, ja bi to sto ti uzimas... :D
igor2.0

Postby Afro » 07.01.2012., 23:20

igor2.0 wrote:
timelord wrote:Prica govori kako su vanzemaljci trebali ljude za kopanje ruda koje su njima bili potrebni za nesto. Mislili su da bi bilo lakse napravit primitivno bice koje ce biti dovoljno pametno da zna kopati ali ne dovoljno pametno da se ne pitaju zasto rade. Tako je nastao homo erektus. Ali ambiciozni geneticar je htio stvoriti vrstu slicnu sebi sa svojom slobodnom voljom(homo sapiens). Naravno kada je stvorio homo sapiensa njegov se narod bunio te su odlucili napraviti katastrofu koja ce pobiti sve na uemlji. Kralj i njegov sin genericar su odlucili reci homo sapiensu (noi) reci sto ce se dogoxiti i dali su mu brod gdje ce on sakupiti dnk svih zivotinja na zemlji i kad potop stane klonirat nekoliko zivotinja i ljudi da se mogu razmnozavat

X. :D
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Ranko » 08.01.2012., 11:51

Spambot?
Image Image Image

"Better dead than smeg!" - Arnold Judas Rimmer
Ranko
Admin
Admin

Postby igor2.0 » 08.01.2012., 17:40

Afro wrote:
igor2.0 wrote:

X. :D

X + LSD/gljive mozda... :D
igor2.0

Previous

Return to Znanost