Sumerani

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Sumerani

Postby Mandich » 04.01.2007., 14:22

Oduvijek su me Sumerani fascinirali. Najvise zbog njihova velikog znanja o svemiru.. No kako su oni to mogli znati prije 6 000 godina? Kako..?!

KAKO:

Sumerani su znali za 10. planet

Deseti planet u Sunčevom sustavu zapravo je otkriven prije nekoliko godina. Haker koji je provalio na internetsku stranicu na kojoj su čuvani podaci o novom planetu prisilio je astronome da svoje otkriće podijele s javnošću ranije nego što su namjeravali.

Michael Brown, astronom s Kalifornijskoga tehnološkog instituta, otkrio ga je sa svojim suradnicima još 2003. godine, no otkriće nije namjeravao objaviti dok ne skupe još neke podatke.

Zanimljivo je da su ono što je za suvremene znanstvenike novost drevni Sumerani možda znali prije 6000 godina. Svoje su spoznaje zapisivali na glinenim pločicama koje su sačuvane do danas. U zapisima su govorili o takozvanom dvanaestom planetu. Planet je, prema njihovim navodima, četiri puta veći od Zemlje, kruži eliptičnom putanjom unutar Mliječne staze i u Sunčev sistem ulazi, približno, svakih 3600 godina.

Zato je taj svemirski putnik svrstan u planete koji kruže oko Sunca. Detaljno su ga opisali i rekli da na njemu živi rasa bića zvana Anunnaki, a planet nazvan Nibiru pojavljuje se svakih 3600 godina. I u Kur'anu se spominje čak jedanaest planeta, te Sunce i Mjesec. A na nama je da čekamo iduća otkrića.

SUMERANI su opisali sve planete, veličinu, težinu i položaj. 5000. godina prije Kopernika.Opisali su Uran i Neptun. Tko im je mogao reći sve te podatke, kada nisu imali sredstva kojima bi mogli sve to saznati.Možda su im te podatke dali bića koja su vidjela sve te planete?
Te planete je tek 1986. letjelica Voyager izbliza proučila.
SUMERANI su također poznavali DNK 5000. godina prije suvremene medicine.

U egipatskoj Knjizi mrtvih, napisanoj prije 3,500. čitamo ovaj opis svemira:
"Tamo nema zraka, dubina tog mjesta je neizmjerna, a njegova crnina je crnja od najcrnje noći."
U Lukijanovim Istinitim povijestima, napisanim prije 2,100 godina, opisuje se let na Mjesec. Taj opis kao da potječe od nekog današnjeg astronauta:
"Nastavljajući naš let u svemir, sedam dana i isto toliko noći, osmog dana smo ugledali pred sobom nešto poput Zemlje. Bio je to blještavi otok koji je oko sebe širio svjetlo".

Ovo su, svakako, nevjerojatni zapisi ljudi u pradavnim vremenima prije čak 5000. godina.
Treba li povjerovati takvim zapisima? Mislim da da, jer ono što su vidjeli ti ljudi sigurno nisu bili avioni niti sateliti. To je bilo nešto neidentificirano..

Da ne duzim.. Post on.
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby -fallen-one- » 04.01.2007., 15:16

miro, kud ti od sumerana skrenuo na SG? :D ... e'l zato sto Mandich gleda SG? :D
Image
You are tiny. I can see the whole of time and space - every single atom of your existence, and I divide them. Everything must come to dust... all things. Everything dies.
-fallen-one-
Veteran
Veteran

Postby Mandich » 04.01.2007., 15:18

De aj postajte ozbiljno ovdje bar.
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Mandich » 04.01.2007., 21:28

I sta, nitko od forumasha nema nikakve ideje, pitanja, razmisljanja o sumeranima?
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Re: Sumerani

Postby Dario » 04.01.2007., 21:31

Mandich wrote:Oduvijek su me Sumerani fascinirali. Najvise zbog njihova velikog znanja o svemiru.. No kako su oni to mogli znati prije 6 000 godina? Kako..?!

Je jako dobra pitanja, mene isto fasciniraju ta njihova znanja. No meni se nameću neka od mogućih odgovora jedan je da su ih posjetili i kontinuirano posjećivali vanzemaljci koji su im onda prenosili postepeno ta znanja koliko su oni mogli skužit. I drugo objašnjenje bi moglo biti da oni nisu bili tako zaostali kako mi mislimo nego da su bili napredniji od nas ali su zbog nekog razloga prestali postojati, a ostali su samo neki ostaci te velike civilizacije. Tu bi se mogla uzet u obzir ona teorija koja govori o ciklusima velikih civilizacija na Zemlji po kojoj mi nismo prva već druga, treća, peta ili ko zna koja po redu napredna civilizacija na našem Planetu.

Naravno možda postoji i neko drugo objašnjenje ali ni ova nisu baš potpuno logički nemoguća.
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Majestic » 04.01.2007., 21:33

Fascinantna civilizacija koja je bila dobrano ispred svoga vremena, ili su oni bili na normalnoj razini, a mi smo nazadovali??? Kako god, vjerujem da je istina sve sto tamo pise jer je puno smislenije nego sto danasnja znanost moze objasniti neke stvari.
ImageImage
"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. remember. we are eternal.
All this pain is an illusion."
Majestic
Peacekeeper
Peacekeeper

Postby Ranko » 04.01.2007., 22:17

Sorry, Mandichu, stigao sam popodne samo izbrisati sprdanciju odavde. :D

Bilo je nedavno u Na rubu znanosti o tome kako su ti drevni narodi (npr. Egipcani, Azteki, Inke) uspjeli graditi sve te ogromne građevine - postoji teorija da su to radili iskljucivo mentalnim sposobnostima koje su razvili daleko vise nego mi danas. Zasto onda upravo meditacijom ne bi bilo moguce "odvojiti" dusu od tijela, otici na "visi nivo postojanja" i otkrivati kozmicke tajne?
Image Image Image

"Better dead than smeg!" - Arnold Judas Rimmer
Ranko
Admin
Admin

Postby talos » 04.01.2007., 22:21

pa ono, nismo samo u velikom svemiru i vjerovatno im je netko dao podatke, a tko? Valjda druga civilizacije, jer odakle bi to sve znali
Fortune Smiles Upon Your Effort.
Under my leadership you will be safe.
The voice of the people is the voice of God.
For the greater glory of God.
For Infinity
talos
Editorial
Editorial

Postby Mandich » 04.01.2007., 22:21

E vidis, to je zanimljivo razmisljanje. Nisam ga se sjetio, no ne cini se nemoguce. Sjecam se jednom u Na rubu znanosti.. Moc telepatije/meditacije.. Radilo se o nekom testu i Indiji ako se ne varam. Oko 1000 ljudi je sjelo, i meditiralo skupa na jednu temu i sa svojim mentalnim valovima il ne znam cim vec ne, su recimo smanjili stopu kriminala ili neceg slicnog. Uglavnom fascinantno. Tako da bi to u neku ruku moglo biti objasnjenje za gradjevina (grupnom telepatijom/telekinezom ?)

No to ne objasnjava njihovo OGROMNO znanje o svemiru.
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Afro » 06.01.2007., 18:39

Odličan topic, Manda! :)

Evo još ponešto o Sumeranima:

- Sumerani su bili međusobno podijeljeni na nezavisne gradove opasane visokim zidovima. Neki od njih su Ur, Uruk (prvi sumerski grad), Uma, Eridu... Sumeri su živjeli u Mezopotamiji, što znači "zemlja između dvije rijeke", koja leži između Tigrisa i Eufrata. To se područje naziva i kolijevkom civilizacije; Sumerani su napravili prva kola s kotačima, te je na području Sumera nastalo i prvo pismo (tzv. klinasto pismo). Oko 2350. godine p.K. Akađani osvajaju sumerske krajeve, što dovodi do gašenja sumerske kulture.

Poznato mi je nešto o tim sumeranskim zapisima vezanim uz astronomiju, živo me zanima otkud im tolike informacije. Možda nisu precizne, no sve i da su puka nagađanja, prilično su precizna. Možda su imali nekog svog Vernea ili Clarkea? :)
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Postby Locutus DM » 06.01.2007., 19:34

Zanimljivo, moram priznat da, makar volim čitat i gledat dokumentarce o drevnim civilizacijama, za ovo jos nisam znao...

Ako bi mi mogo, Madnichu dat stranicu odakle si to izvadio?

Jedino što mi pada na pamet je da su Sumerani potomci stanovnika Atlantide, ili su ih posjećivali izvanzemaljci?
Locutus DM
Professional
Professional

Postby Mandich » 06.01.2007., 19:36

Samo googlaj sumerani puno toga ces naci. Tvoj drugi zakljucak mi ima vise smisla ;)
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Locutus DM » 06.01.2007., 19:42

Mandich wrote:Samo googlaj sumerani puno toga ces naci. Tvoj drugi zakljucak mi ima vise smisla ;)

ali gledaj, za stanovnike Atlantide su govorili da su bili jako razvijen narod, pa zasto ne? mislim izvanzemaljci? di su onda nestali? mozda su Sumerani bili izvanzemaljci?
Locutus DM
Professional
Professional

Postby Mandich » 06.01.2007., 19:45

Ne vjerujem da su bili izvanzemaljci. Ali vjerujem da su izvanzemaljci imali velik utjecaj na njihovo potojanje/kulturu/zivot.
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby Afro » 06.01.2007., 19:48

Pazite, Atlantiđani su bili razvijeni u smislu trgovine, obrtništva, kulture... Svi odmah pomisle na leteće tanjure. Sumerani nisu ništa posebno misteriozniji od drugih drevnih naroda; zapise takve vrste možete pronaći i u tekstovima iz stare Kine, primjerice. Tko kaže da ti zapisi nisu potekli od kakvog sumerskog sf pisca? :)
Volimo se brinuti o ženama, volimo ih tretirati sjajno, ali trenutno nemamo novca pa ih tretiramo kao smeće.

Izzy Stradlin
Afro
Elite
Elite

Next

Return to Znanost