Na rubu znanosti [HRT]

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Na rubu znanosti

Postby Miroslav » 10.11.2008., 20:31

Izgleda kako je Šokre dobio poveći budžet u novoj sezoni NRZ. Prošli je tjedan dovukao Engdhala u studio u Zagrebu, a sada i Ickea. :D
ImageImageImage

Peter: Walter, what are you doing?
Walter: I'm dosing a caterpillar.
Peter: Dosing? As in LSD?
Walter: It's a special blend.
Peter: I see. Hey, guess what just happened? Finding out that my father gives drugs to bugs, somehow just became a typical moment in my life.
Walter: Wonderful, isn't it?
Miroslav
Editorial
Editorial

Postby yelloweyes » 16.12.2008., 01:56

Meni vise deluje "na rubu ukidanja", ne daj Boze. 15 emisija repriziraju, pa onda puste jednu novu naravno osakacenu od jedva 45 min. Ali je zato emisija bila SUPER, David Icke je legenda.
yelloweyes
Newcomer
Newcomer

Postby Dario » 11.01.2009., 17:52

Ja sam cijelo vrijeme bio u uvjerenju da su to reprize. Icke i Endghal su već bili gosti tak da sam to propustio. David Icke ima zanimljive pričice ali i depresivne jer ako je točno da našim svjetom vladaju reptili koji kontroliraju sve vlade največih država i praktički živote svih ljudi na Zemlji onda se mogu baciti kroz prozor :)

No u ponedjeljak sljedi nova epizoda i to prvi dio o solarnoj jogi:

HRT 2; 18:35 Na rubu znanosti: Hira Ratan Manek, solarna joga (1.dio)
Chakotay: "A man can own only courage and loyalty in his heart!"

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby yelloweyes » 13.01.2009., 19:45

Dario wrote:Ja sam cijelo vrijeme bio u uvjerenju da su to reprize. Icke i Endghal su već bili gosti tak da sam to propustio. David Icke ima zanimljive pričice ali i depresivne jer ako je točno da našim svjetom vladaju reptili koji kontroliraju sve vlade največih država i praktički živote svih ljudi na Zemlji onda se mogu baciti kroz prozor :)

No u ponedjeljak sljedi nova epizoda i to prvi dio o solarnoj jogi:

HRT 2; 18:35 Na rubu znanosti: Hira Ratan Manek, solarna joga (1.dio)

I meni su te price o Reptilijancima u pocetku bile cudne, ali sve mi vise imaju smisla. Ali, ako je tacno, ne brinem zbog toga jer mogu kako hoce, ali ne mogu dokle hoce! ;)
Emisija o solarnoj jogi je bas bila zanimljiva i jedva cekam nastavak. Misak je uvek imao zanimljive teme, ali ove u poslednje vreme su bas bas dobre!
Vec sam mislila da ce ukinuti emisiju :( kad su poceli sa onim silnim reprizama.
yelloweyes
Newcomer
Newcomer

Postby Dario » 14.01.2009., 21:39

Neće neće ju ukinuti, ta emisija je izazvala dosta kontraverza, mnogi ju kritiziraju, a s druge strane mnogi ju i hvale, tak da će se prikazivati i dalje.

Emisija o solarnoj jogi je baš prava na rubu znanosti ne znam što da mislim o njoj, može se živjeti samo od gledanja u sunce i vode. E sad ili je onaj gost lažljivac pa je sve to izmislio (ako je tako onda sam izgubio 40 tak minuta bez veze :) ili on stvarno živi bez hrane. Ako je to točno onda će to kad tad postati opće poznata stvar od koje ćemo svi imati koristi, tj. oni koji baš i ne vole pravu hranu. U svakom slučaju sigurno je da nam slijedi nastavak u ponedjeljak.

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Spock » 14.01.2009., 23:12

Moj frend je prije nekih mjesec dana počeo eksperimentirati sa solarnom jogom i redovito komunicira s Hiranom pa ću prenijeti rezultate ovdje, jednog dana kad (ako :) ) bude vidljivih i opipljivih rezultata, što i mene iskreno zanima :) . Ono što sam još htio reći jest da trenutno radi na tome da dovuče Hirana i u Rvacku (točnije - Zagreb) jer Hiran gostuje po Europi pa sad počinjemo raditi na prikupljanju love za njegov smještaj i vizu. Ako plan uspije, svi ste pozvani na predavanje :) .
[ Infinite diversity in infinite combinations ]
Spock
Elite
Elite

Postby yelloweyes » 16.01.2009., 01:14

Moracu i ja da pocnem sa praktikovanjem solarne joge, samo da u skorije vreme ugledam Sunce! :D
Inace, verujem da u prirodi postoji lek za sve, pa je i sunceva energija jedan od njih.
yelloweyes
Newcomer
Newcomer

Postby pahuljica » 20.02.2009., 21:19

...ma super je to emisija, meni je žao što nisam baš previše u mogucnosti ih gledati...no uvijek kada bih naletila na nju bi ju pogledala :)
Image
pahuljica
Veteran
Veteran

Postby Dario » 01.03.2009., 20:06

I jel se netk odlučio na solarnu jogu. Ja svakome tko se za to odluči savjetujem oprez, i da što je moguće polakše kreće u to jer sunce je jako opasno, pogotovo kad se gleda u njega direktno.

Sutra HRT 2: 18:35

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: Acharya S. - U potrazi za Isusom

Tragom jednog od najvažnijih likova zapadne civilizacije krenula je povjesničarka i doktorica znanosti D. M. Murdoch koja knjige potpisuje pseudonimom Acharyja. U svojim knjigama, kao i mnogi prije nje, krenula je kroz tisućljeća tragom Isusa. Dokle je Acharyja stigla u potrazi za korijenima priče o Isusu?

* Urednik: Krešimir Mišak

Može biti zanimljivo ali i dosadno, ovisno tko će biti gosti.

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Mandich » 09.03.2009., 08:32

Gledao sam ovu epku, bilo je zanimljivo, no 90% sam toga već znao. Iznenadila me jedino tema. U tom poluudarnom terminu staviti ženu i temu koja tvrdi da je Isus izmišljen lik i koja govori o općepoznatim stvarima koje smo bili primorani zaboraviti ili sami zaboravili kako bi se lakše suočavali sa svijetom i problemima ( tipa pisanje biblije i izmišljanje sadržaja, itd )
Image Image

o_O
Image
Mandich
Veteran
Veteran

Postby ST T'Pol » 12.03.2009., 00:53

Meni je bila zanimljiva ova poslednja epizoda kad su govorili o NLOima. Neki su bili u obliku piramide! :D Nije SG daleko od istine! :D :)
"I understand your concerns... request denied." - Data
Vox Populi mail kontakt voxpopuli@sfcentar.com
ST T'Pol
Elite
Elite

Postby Dario » 18.03.2009., 20:58

Jako zanimljiva prošla emisija NRZ o svjetlosti i vidu, ovo je bio prvi dio, a drugi dio je u ponedjeljak:

HRT 2, 18:35 ponedjeljak: Na rubu znanosti

* Naslov epizode: Jacob Liberman - Znanost o svjetlosti
* Epizoda: 2

Znanost o svjetlosti u isto je vrijeme stara i potpuno nova. U prošlosti se koristila kao helioterapija, ali u 18. stoljeću trebalo ju je nanovo otkriti, suvremenim znanstvenim metodama. Niz znanstvenika je tijekom posljednja tri stoljeća razvio metode liječenja svjetlošću i dokazao da je cijeli spektar sunčeve svjetlosti, od koje se danas tako često skrivamo iza tamnih naočala i krema za sunčanje, neophodan za ravnotežu organizma. O razvoju znanosti o svjetlosti govori dr. Jacob Liberman, autor knjige "Svjetlost - lijek budućnosti".

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Dario » 29.03.2009., 18:20

Za dvoje troje onih koji još uvijek prate NRZ:

Sutra ponedjeljak HRT 2 18:35

Na rubu znanosti

* Naslov epizode: Energetika piramida

Ako na hrpu stavimo sva znanstvena proučavanja, i ona općeprihvaćena i egzotična, kao i usmene predaje ljudi koji nasljedno čuvaju i prosljeđuju stara znanja, piramide su mogle imati tri osnovne namjene. Mogle su služiti za molitvu i žrtvovanja, zatim za pokop velikodostojnika i treće - za proizvodnju energije. Trećom namjenom su se pozabavili i Hrvoje Zujić i Vilim Kanjski u knjizi "Skinut veo tajni piramida". Piramide su bile energane čija je izvorna uloga bila da akumuliraju, transformiraju i prenose energiju. Pitanje jest poznajemo li uopće sve vrste energije. I poznajemo li doista planet po kojem hodamo i zakone svemira u kojem živimo?

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

Postby Sarek@Vulcan » 03.05.2009., 11:40

Dugo nisam gledao NRZ pa sam se malo zaželio...
Evo baš gledam ove novije epizode:

Trenutno:

Znanost o svjetlosti - http://www.youtube.com/watch?v=Hqm65DG3Bh0

A spremio sam si i

David Icke - priroda stvarnosti - http://www.youtube.com/watch?v=kCX2kyQhTTE

Kemoterapija liječi rak i Zemlja je ravna ploča - http://www.youtube.com/watch?v=ROmQm0dTjys

Razotkrivanja - http://www.youtube.com/watch?v=usx3477LGN4
"You will always be a child of two worlds,
and fully capable of deciding your own destiny.
The question you face is, which path will you choose."
Sarek@Vulcan
Expert
Expert

Postby Dario » 11.05.2009., 20:29

Danas je bila odlična emisija i odličan gost. Mit o globalnom zatopljavanju, a gost je bio Vladimir Paar koji je iznio tezu da mi ustvari ulazimo u ledeno doba i da ćemo se ustvari trebati brinuti o globalnom zamrzavanju i probati pronači neki novi izvor energije jer svi ovi današnji nam neće biti dostatni. Nažalost većina znanstvenika i političara su se zakačila o globalnom zatopljavanju što bi mogao biti sukob divova s jedne strane nafnog lobija i lobija za nuklearnu energiju.

ImageImageImage
Dario
Editorial
Editorial

PreviousNext

Return to Znanost