Na rubu znanosti [HRT]

Najnovije i najzanimljivije teme iz znanosti i astronomije pronađite na Svemir.org.

Moderators: Dario, Afro, ST T'Pol

Re: Na rubu znanosti

Postby Thor of Asgard » 18.01.2013., 22:40

Prije sam baš obožavao seriju, ali je onda počela hmm, svašariti.
Ono protiv čega se svi bune je da emisija spada pod znansveni program, a ne po zabavni. Žao mi je, ali se ipak skažem da bi ju ipak trebalo maniti iz sfere znanstvenog programa na HRTu (Ali NIKAKO ukinuti)
Image Image
Thor of Asgard
Respected
Respected

Postby Ranko » 22.01.2013., 12:38

Evo jucer jedna sasvim legitimna tema u emisiji (Space X i privatni projekti odlaska u svemir), ocito Misak slusa kriticare. :D

Evo i komentara na tportalu koji je pogodio "u sridu" sto se mene tice: http://www.tportal.hr/showtime/tv/23865 ... isiju.html
Image Image Image

"Better dead than smeg!" - Arnold Judas Rimmer
Ranko
Admin
Admin

Postby Cvicek » 31.01.2013., 21:35

Jel u pitanju neka nova peticija ili se sa zakašnjenjem komentira ono od prije koju godinu? (tada sam na USSCro forumu imao zabavan "fajt" s Dejanirom :) )
Cvicek
Adept
Adept

Postby Ranko » 01.02.2013., 10:48

Ne, nova peticija ovaj put, pred nekih dva tjedna opet krenula :D
Image Image Image

Ranko
Admin
Admin

Postby Cvicek » 02.02.2013., 00:37

Da, u međuvremenu malo sam istražio tematiku :)

Prošli put su 200+ "znanstvenika" tek suptilno spominjali ukidanje i naglašavali da ne spada u znanstveni program. Sad njih 30ak eksplicitno traži ukidanje...
Kraj svog sranja koje se može naći na TV, kraj svog tog širenja propagande i dogmatizma, baš im to zapelo za oko... blah...

Baš i ne gledam NRZ jer većinom naletim na gluposti, al ne kužim zašto je i jednima i drugima tako bitno je li u znanstvenom programu ili ne. Te znanstvenike još i mogu shvatiti (velik dio emisija teško i da su na rubu znanosti), ali ne kužim zašto je Mišaku problem ako bi emisija pala pod neku drugu kategoriju. Jel se emisije koje stave pod znanstvene budu bolje platčene proizvođačima ili je to neko ideološko pitanje?!
Cvicek
Adept
Adept

Postby Ranko » 02.02.2013., 11:19

Da, stvarno ne znam u cemu je tu problem...

Usput, bilo bi sjajno kad bi HRT napravio emisiju kao što je Explora koja ide utorkom u 15:30 na Radio Puli. Tko nije nikad slusao, imate arhivu unazad zadnje dvije godine na http://znano.st/explora, pa ubodite na popisu tema nešto što vam se čini interesantno i poslušajte - garantiram da ćete postati ovisni kao i ja. :D Slušam je uživo kad god mogu, a ako ne, onda istog dana u snimci. Dakle, Korado Korlević odgovara na sva moguća pitanja iz sfere znanosti i politike, rešetari po pseudoznanstvenim temama i to na vrlo zanimljiv i cesto duhovit nacin.

Nego, da se vratim na prvotnu misao - bilo bi sjajno, pogotovo otkad je Andromeda otjerana sa Drugog programa Hrvatskog radija, da HTV napravi neku emisiju sa, primjerice, Korlevićem i Antom Radonićem i da to ide jednom tjedno npr. na Trećem programu koji je ionako namijenjen za takve edukativne sadržaje.
Image Image Image

Ranko
Admin
Admin

Previous

Return to Znanost